На Буковині зимують десятки видів різних птахів: синиці, горобці, ластівки, чижі, снігурі, сойки, сороки, омелюхи, земняки, чикотні, щиглики, граки, ворони, галки. Деякі з них постійно живуть у краї, а деяким доводиться долати тисячі кілометрів на шляху до нас.
- У середині листопада на територію області прилітають із тайгових лісів омелюхи. Їх можна побачити там, де росте омела, плодами якої вони харчуються, –розповів завідувач відділу природи краєзнавчого музею, орнітолог Ігор СКІЛЬСЬКИЙ, який майже 30 років вивчає птахів Карпатського регіону. –Також із Півночі прилітають земняки, яких можна зустріти на полях. Ці птахи харчуються мишами-полівками. Снігурі, які гніздяться у горах, прилітають зимувати у місто, де більше їжі. Вони привертають увагу своєю яскравою червоною грудкою.
Зграї чижів дзьобають насіння бур’янів і дерев. А чикотні полюбляють ягоди горобини. Тому саме від її врожаю залежить кількість цих птахів. Граки з настанням холодів збираються зграями біля контейнерів зі сміттям. Їх часто плутають із чорними воронами. Однак у нас водяться лише сірі ворони, чорні зустрічаються досить рідко.
Взимку в місті також багато великих голубів-припутнів із білими плямами на шиї та крилах.
Також на Буковині досить сприятливі умови для зимівлі жайворонка чубатого або посмітюхи. Залишаються зимувати і сільські ластівки, які ховаються від холоду в соломі.
27-11-2012, 19:40
0
47 872