Дністровське водосховище за десять років замулилося майже на десять метрів. Про це розповів заступник директора Національного природного парку "Хотинський" Ярослав Когутяк. За такої ситуації за десять років Дністер може перетворитися на болото.
– Це проблема всіх водосховищ, але особливо Дністра, бо вершина течії не врегульована і все, що тече з Львівщини, осідає у нас, – каже Ярослав Миронович. – Наприклад, 1993 року глибина Дністра в районі села Анадоли Хотинського району була приблизно 13-15 метрів. Зараз тут глибина – 4-6 метрів. Зважаючи на це, важко передбачити, яким буде Дністер ще через десять років.
Ярослав Когутяк вважає, що намул у водосховищі – велика проблема. Ніхто не вивчав цю проблему і не знає, що з нею робити. А щоб вивчити її, потрібно розробити державну програму, здійснювати наукові експедиції по Дністру, що не робили вже понад 20 років.
– Думали намул використовувати як добрива на полях, бо там багато органіки, але водночас у ньому є і важкі метали, пестициди, гербіциди тощо, – пояснює Ярослав Миронович. – Намулення особливо небезпечне в місцях, де є водозабірні споруди, адже погіршується якість води.
Впливає така ситуація і на рекреаційні можливості Дністровського водосховища.
- Наприклад, у районі Хотина до води дійти неможливо. Там вже все замулено. Саме через намул у воді і на березі багато людей відмовилося від відпочинку на Дністрі.Ситуація ще не критична, – каже науковець. – Але гадаю, що через десять років ми із цією проблемою стикнемося дуже близько. І вже зараз потрібно замислитися про її вирішення. (Л.Осадчук)
26-11-2012, 09:54
0
5 213