Новий Кримінально-процесуальний кодекс відчутно обмежує роботу оперативно-розшукової роботи. Про це розповіли molbuk.ua буковинські правоохоронці.
За їхніми словами згідно нових правил процедура оперативно-розшукової роботи ускладнена. Тепер оперативники не можуть діяти по "гарячих слідах" після вчинення злочину, а чекати, поки їм дасть відповідне доручення слідчий.
Наприклад, у ніч з 21 на 22 листопада 2012 року в Новоселицькому районі стався розбійний напад. Зловмисники вдерлися до приватного будинку, зв’язали господарів і викрали цінні речі - гроші, дорогоцінності. "Нині оперативники нічого не можуть вдіяти, бо згідно з новим КПК передбачено нова процедура проведення оперативно-розшукової роботи", - пояснюють міліціонери.
Відтепер й надавати інформацію про абонента, який підозрюється у скоєнні злочину, від оператора мобільного зв’язку новий КПК дозволяє впродовж місяця.
За цей час можна не лише загубити слід злочинців, але й дозволити їм безперешкодно вчиняти інші правопорушення. Ці та інші новації можуть призвести до збільшення числа скоєних та нерозкритих злочинів, - попереджають правоохоронці. - Через два-три місяці може статися розгул злочинності.
Поспіхом, на вимогу Євросоюзу, прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс є технічно сирим документом, який потребує серйозного доопрацювання.
23-11-2012, 14:51
0
2 641