Закон про Доступ до публічної інформації виконується лише в чотирьох областях – запевняють експерти Центру політичних студій та аналітики.
Ними стали Запорізька, Харківська, Сумська та Київська. Найзакритішими визнали Чернівецьку, Чернівгівську та Житомирську, повідомляє прес-служби ЦПСА.
Результати жовтневої хвилі запитів показали, що лише 2 обласні державні адміністрації та 3 міські ради міст обласного значення не надали відповідь на інформаційний запит, серед яких: Житомирська й Чернівецька ОДА, а також Дніпропетровська, Черкаська, Чернівецька міські ради.
Рейтинг найзакритіших органів місцевої влади та місцевого самоврядування наразі також очолюють Херсонська та Луганська міські ради. Це пов’язано з тим, що попри надання відповіді як такої, державні службовці відповідальні за забезпечення реалізації права знати для українських громадян, неналежно виконують свої функції.
Таким чином, відповідь була надана з запізненням та не в повному обсязі задовольняла всі поставлені питання.
Найвідкритішими обласними державними адміністраціями стали – Волинська, Одеська та Сумська, отримавши 5 балів з 5.
Від них відповідь була оформлена належним чином, надана вчасно, у визначений законом п’ятиденний термін, і містила відповіді на всі поставлені в запиті питання.
Те саме стосується й Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Рівненської Сумської міських рад, які блискуче забезпечили доступ до публічної інформації, в межах своїх повноважень.
На жаль, жодна область в цілому не показала такий гарний результат як деякі обласні державні адміністрації та міські ради, однак Сумська, Запорізька, Київська та Харківська області змогли подолати чотирибальний бар’єр, втративши лише один бал з п’яти у рейтингу прозорості органів влади. Більшою мірою, на закритість цих регіонів вплинуло неналежне виконання Закону про Доступ районними державними адміністраціями та міськими радами невеликих міст в області.
В порівнянні з вереснем, список областей, де вкрай важко отримати публічну інформацію поповнився Житомирською та Чернівецькою, які наразі гідно складають компанію Чернігівській області у рейтингу найзакритіших областей. Насамкінець, хочеться відмітити Сумську, Запорізьку, Тернопільську обласні державні адміністрації, а також Рівненську, Запорізьку, Житомирську міські ради, які щораз засвідчили свою відкритість протягом останніх півроку проводження моніторингу.
Моніторинг здійснюється Центром Політичних Студій та Аналітики за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні в рамках проекту "Знати, щоб діяти!".
Детальніше з новинами про доступ до публічної інформації Ви можете ознайомитись на сайті "Прозора Бюрократія".
16-11-2012, 13:15
0
1 888