На території Буковини 11 серпня розпочався сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до січня 2013 року. З початку мисливського сезону працівники УМВС області виявили 5 порушень правил полювання, що полягали у відсутності необхідних на те документів. Зафіксовано також 12 порушень правил обігу зброї, в результаті чого вилучено 12 одиниць вогнепальної зброї, з яких 5 одиниці використовувалися незаконно, без дозволу міліції. Про це повідомляє сектор зв’язків із громадськістю
УМВС України в Чернівецькій області.
УМВС нагадує, що працівниками дозвільної системи та дільничними інспекторами міліції регулярно перевіряються умови зберігання зброї, вивчається поведінка власників у побуті, перевіряється за наркологічними та психіатричними обліками.
Застосування караючих функцій для нас не самоціль. Особлива увага надається профілактичним, роз’яснювальним заходам. З цією метою на час мисливського сезону створені мобільні рейдові групи. Станом на 20 серпня було залучено 240 працівників міліції та 128 представників громадськості.
"Також нагадуємо вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності у галузі мисливського господарства та полювання, йдеться у повідомленні. - Зокрема, для того щоб займатися мисливством необхідно мати відповідний дозвіл. Заборонено полювати ближче, ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу). Не дозволяється використовувати під час полювання штучні світлові джерела, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, літаки та вертольоти, звуковідтворювальні прилади, отруйні та анестезуючі принади, електричне обладнання для добування тварин, а також клеї, петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо. Крім того, забороняється полювати на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю, на хутрових звірів (крім вовка та ведмедя) з нарізною вогнепальною зброєю калібром понад 5,6 міліметра, на копитних тварин та ведмедя з використанням малокаліберної гвинтівки під набої кільцевого запалювання або набоями з картеччю чи шротом. Полювання на тварин, які не визначені для цього, а також на заборонених територіях, кваліфікується як браконьєрство. До цього слід додати, що право на транспортування добутих тварин надає відповідна відмітка у дозволі на полювання. А у колективному чи облавному полюванні, згідно з наказом Держкомлісгоспу, дозволено брати участь не більше, ніж 20 мисливцям, включаючи нагоничів.
Звертаємо увагу на категоричну заборону використання зброї у нетверезому стані, а також вживання алкогольних напоїв перед, під час та після полювання".
21-08-2012, 12:41
0
2 790