У Ботанічному саду ЧНУ зацвіли два екзотичні тюльпанові дерева висотою понад 30 метрів. За словами провідного фахівця Марії ВИКЛЮК, їм уже майже 150 років. Але вони продовжують рясно цвісти й давати насіння. Красиві квіти жовто-зеленого кольору схожі на тюльпан. Тюльпанове дерево росте до 500 років. Екзоти походять із Північної Америки. Але вони прекрасно почуваються за місцевих кліматичних умов.
– Це рідкісне тюльпанове дерево або ліріодендрон тюльпановий відоме ще з тих пір, коли у Ботанічного саду була спільна територія з Народним садом – теперішнім Центральним парком культури та відпочинку. Тобто воно старше за Ботсад, – розповіла Марія ВИКЛЮК. – Цим деревам вже майже 150 років. Вони досить добре почувається у нас, чудово пристосувалися до наших кліматичних умов. Щороку дерева цвітуть досить рясно. Життєздатні насінини ми збираємо, висіваємо і вирощуємо саджанці, які продаємо охочим. Однак це дерево виростає до величезних розмірів, тому росте зазвичай у парку. Висаджувати його біля будинку чи на дачі я би не радила. У Чернівцях тюльпанові дерева ростуть і цвітуть у Центральному та університетському парках. Їх можна побачити також на території області в старовинних парках колишніх панських маєтків. Це рідкісне дерево походить із Північної Америки. На своїй батьківщині та на світовому ринку воно відоме під назвою білого дерева. З нього виготовляють музичні інструменти.
Помилуватися рідкісними квітами жовто-зеленого кольору можна ще кілька днів. Ботанічний сад працює з 09.00 до 17.00. Екскурсійні дні: понеділок, середа і п’ятниця. Вхідний квиток – дві гривні. Про екскурсію потрібно домовитися заздалегідь за телефоном 3-63-42. Екскурсовод розповість про історію саду, рідкісні та екзотичні рослини.
– На жаль, не всі відвідувачі гідно поводяться на території Ботанічного саду, – запевнила пані Марія. – Щоби сфотографуватися, дехто залазить у кущі, ламаючи гілки та квіти. Витоптують траву навколо дерев, рідкісні рослини. Тому я дуже прошу і дітей, і дорослих добре поводитися в Ботанічному саду.
7-06-2012, 17:45
0
6 062