На оренді комунального майна місто заробило минулого року вдвічі більше, ніж на продажу. За перший квартал цього року до міського бюджету від оренди надійшло 3,5 мільйона гривень, від приватизації – понад 500 тисяч гривень. Привабливих комунальних приміщень для продажу в міста майже не залишилося. На аукціон потрапляють переважно підвали, цоколі, які до того ж часто потребують серйозного ремонту. Крім того, й покупці не мають таких фінансових можливостей, які мали до кризи.
– Відчуження майна завжди буде, але не таким масовим, як було на початку приватизації, – зауважує Людмила ВОЛКОВА, перший заступник директора департаменту економіки міської ради. – Політика міської ради – краще отримувати кошти до бюджету постійно, ніж продати об’єкт і втратити подальші надходження. Тому спочатку ми пропонуємо приміщення в оренду. Якщо на них немає попиту, вносимо їх до переліку об’єктів приватизації.
Торік провели один аукціон. Сім не відбулося, оскільки не було покупців. Але середня вартість квадратного метра зростає. Наприклад, торік вона становила 4223 гривні (без податку на додану вартість), що на 1153 гривні більше, ніж 2010 року.
Серед приміщень, які міська рада пропонує для бізнесу цього року на приватизацію в центрі, Людмила Волкова називає підвал на вулиці Переяслівській, 34 (163,2 квадратного метра), перший поверх будівлі на вулиці Університетській, 4 (44 квадратні метри). Ще одне з перспективних приміщень (підвал на вулиці Ватутіна, 1) вже продали – неповні 122 квадратні метри за понад 280 тисяч гривень. У мерії вважають, що продаж був вдалим, адже власнику ще доведеться вкласти великі кошти в ремонт. Аукціону як такого з продажу цього приміщення не було.
"До законодавства з питань приватизації внесли зміни, – пояснює Л. Волкова. – Тепер у разі подання однієї заяви на участь в аукціоні об’єкт продають єдиному заявнику. На приміщення на вулиці Ватутіна, 1 була одна заява, хоча ми й рекламували цей об’єкт".
В оренду міська рада здає нині приблизно тисячу різних приміщень. Їхня кількість, до речі, поступово теж зменшується. Але саме оренду в мерії вважають постійним і ефективним джерелом надходжень до бюджету. (М. Карасьова)
19-04-2012, 10:43
0
2 832