На Дністровському водосховищі з'явився господар, який береться стежити за порядком і прибирати сміття. З осені минулого року почав працювати Національний парк “Хотинський” - тепер структура має і приміщення, і штат. Територія парку включає понад 200 км берега Дністровського водосховища у Хотинському, Кельменецькому і Сокирянському районах та 6 тисяч гектарів водного плеса.
У штаті парку 50 людей, є науковий і еколого-освітній відділи, сектор відтворення природних екосистем, відділ охорони для боротьби з браконьєрами та іншими порушниками. Фінансуватиметься парк з державного бюджету, але й має право заробляти гроші. Основні напрямки діяльності — збереження природних ресурсів і біоценозів, розвиток туризму, у тому числі й рибальського.
- Для пересічного буковинця створення парку жодних обмежень не створить, - розповів заступник директора парку Ярослав КОГУТЯК. - Ми навпаки будемо сприяти розвитку рекреаційних зон на водосховищі, щоб землі ніхто не захопив як на Дніпрі, де місцями навіть неможливо через особняки і паркани підійти до води. Натомість кожен, хто їде на Дністер відпочивати чи рибалити, зможе це без жодних обмежень це роботи і надалі. Обмежиться лише господарська діяльність. Ми плануємо облаштовувати місця для відпочинку — встановлювати альтанки і столики, смітники і працівники парку будуть стежити за станом цих місць. Фінансуванням парку передбачено кошти на такі заходи. Засміченість берегів водосховища є надзвичайно болючою проблемою. Отож ми будемо працювати в цьому напрямку — самі прибиратимемо і проводитимемо роз'яснювальну роботу, зокрема й зі школярами. Треба переламати свідомість людей і починати слід якомога швидше. Будемо встановлювати аншлаги, плакати і повідомлення про те, що це заповідна територія Національного парку та нагадуватимемо про необхідність збереження природи і дотримання порядку.
Напевне, в'їзд до облаштованих місць зробимо платним — це буде невелика сума не більше 5 гривень, які підуть на утримання і прибирання. Так працюють наші колеги по той бік Дністра на Хмельниччині у Національному парку “Подільські Товтри”, котрий існує вже давно, це нормальний досвід у багатьох країнах.
Тим часом розпочали дослідницьку роботу — так виявили популяцію червонокнижного кота лісового, хоча раніше про його існування на Буковині відомо не було. (І.Довгань)
29-02-2012, 14:21
0
3 719