На Дністровському водосховищі почнуть прибирати сміття

Новини Чернівців / Життя
3 756
0
На Дністровському водосховищі почнуть прибирати сміття

На Дністровському водосховищі з'явився господар, який береться стежити за порядком і прибирати сміття. З осені минулого року почав працювати Національний парк “Хотинський” - тепер структура має і приміщення, і штат. Територія парку включає понад 200 км берега Дністровського водосховища у Хотинському, Кельменецькому і Сокирянському районах та 6 тисяч гектарів водного плеса.

У штаті парку 50 людей, є науковий і еколого-освітній відділи, сектор відтворення природних екосистем, відділ охорони для боротьби з браконьєрами та іншими порушниками. Фінансуватиметься парк з державного бюджету, але й має право заробляти гроші. Основні напрямки діяльності — збереження природних ресурсів і біоценозів, розвиток туризму, у тому числі й рибальського.

- Для пересічного буковинця створення парку жодних обмежень не створить, - розповів заступник директора парку Ярослав КОГУТЯК. - Ми навпаки будемо сприяти розвитку рекреаційних зон на водосховищі, щоб землі ніхто не захопив як на Дніпрі, де місцями навіть неможливо через особняки і паркани підійти до води. Натомість кожен, хто їде на Дністер відпочивати чи рибалити, зможе це без жодних обмежень це роботи і надалі. Обмежиться лише господарська діяльність. Ми плануємо облаштовувати місця для відпочинку — встановлювати альтанки і столики, смітники і працівники парку будуть стежити за станом цих місць. Фінансуванням парку передбачено кошти на такі заходи. Засміченість берегів водосховища є надзвичайно болючою проблемою. Отож ми будемо працювати в цьому напрямку — самі прибиратимемо і проводитимемо роз'яснювальну роботу, зокрема й зі школярами. Треба переламати свідомість людей і починати слід якомога швидше. Будемо встановлювати аншлаги, плакати і повідомлення про те, що це заповідна територія Національного парку та нагадуватимемо про необхідність збереження природи і дотримання порядку.

Напевне, в'їзд до облаштованих місць зробимо платним — це буде невелика сума не більше 5 гривень, які підуть на утримання і прибирання. Так працюють наші колеги по той бік Дністра на Хмельниччині у Національному парку “Подільські Товтри”, котрий існує вже давно, це нормальний досвід у багатьох країнах.

Тим часом розпочали дослідницьку роботу — так виявили популяцію червонокнижного кота лісового, хоча раніше про його існування на Буковині відомо не було. (І.Довгань)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм