У поліклініках невдовзі збільшиться кількість дільничних лікарів, а на станції швидкої медичної допомоги – лікарських бригад. У Центрі грипу кажуть, що пік епідемії слід очікувати наприкінці грудня.
“МБ” відвідав поліклініки та поспілкувався з лікарями і пацієнтами, які вже встигли застудитися. У міській поліклініці №1, що на вулиці Шкільній, не дуже людно. Найбільша черга біля кабінету для здачі аналізів. Кабінет для здачі аналізів працює лише від 08.00 до 10.00. Однак коли людей багато, лаборанти змушені працювати, доки не обслужать усіх хворих.
Пацієнтка міської поліклініки №2 Альона Порох розповіла, що черги на флюорографію зараз не дуже великі. Вона прийшла зробити рентген, щоби переконатися, що не хвора на пневмонію. Минулого року в цей час черги були значно більші, - зауважила чернівчанка.
- Ми працюємо без вихідних та приймаємо всі виклики громадян, - розповідає заступник головного лікаря з медичної роботи КМУ “Міська станція швидкої медичної допомоги” Сергій Паушак. – Більшість викликів ми отримуємо від хворих, у яких температура тіла не перевищує 39 градусів. Ми надаємо їм першу необхідну медичну допомогу (скажімо, не лише жарознижуючі препарати, а й ліки від кашлю чи нежитю). Лікування безкоштовне. У аптечці лікаря “швидкої” є весь необхідний набір ліків та препаратів для лікування від ГРВІ і грипу. А за порадою, як лікуватися надалі, хворим краще звертатися до дільничних лікарів.
Наразі в міській станції швидкої медичної допомоги працює 17 лікарських бригад. За словами головного лікаря, на період грипу їх стане більше, бо членами бригад стануть лікарі-інтерни медуніверситету.
На період епідемії грипу поліклініки також виділять для обслуговування хворих більше дільничних. Як розповіла заступник головного лікаря з медичної роботи міської поліклініки №2 Наталія Гайдук, у дільничні лікарі при необхідності доведеться податися і кардіологам, і ревматологам та медикам інших спеціалізацій.
За словами Наталії Гайдук, у поліклініку можуть звертатися й ті хворі, що не мають міської прописки. Медики обіцяють зробити безкоштовний огляд та надати першу допомогу. Людині без місцевої прописки можуть також відкрити лікарняний лист.
- Для того, щоб взяти “лікарняний” людині без прописки, не варто їхати у лікарню за місцем реєстрації місця проживання, - каже Н.Гайдук. – Процедура оформлення лікарняного досить проста. Основне – відкрити медичну картку. Запевняю, що це не коштуватиме грошей (в деяких поліклініках оформлення медкартки для обслуговування хворої людини без місцевої прописки коштує 40 грн – від авт.).
Довідка Міська поліклініка №1 (вул. Шкільна,6)
Реєстратура – т.524323
Виклик лікаря – т.525501, 525502
Міська поліклініка №2 (вул. Лесі Українки,11)
Реєстратура – т.526437
Виклик лікаря – т.527122
Міська поліклініка №2, поліклінічне відділення (вул. Комарова,2)
Реєстратура – т.42209
Виклик лікаря – т.42210
Міська поліклініка №3 (вул. Південно-Кільцева, 14)
Реєстратура – т.43401
Міська поліклініка №5 (вул. Чапаєва, 34а)
Реєстратура – т.32294
Міська поліклініка №5, корпус №2 (вул. Стеценка,5)
Реєстратура – т.32294
Міська дитяча поліклініка (просп. Незалежності,109а)
Довідка – т.47548
22-11-2011, 15:43
0
2 791