Верховна рада внесла зміни до Житлового кодексу щодо визначення коефіцієнтів для розрахунку площ лоджій, балконів, веранд і терас. Однак, як запевняють чиновники, квартплата через це не зросте.
- Ніяких вказівок з міністерства щодо змін у нарахуванні плати за балкони й лоджії ми не отримували, - розповів molbuk.ua
Василь МАНЧУЛЕНКО, перший заступник директора департаменту ЖКГ Чернівецької міськради. - Визначено, які коефіцієнти застосовуються при зарахуванні площ балконів і лоджій, і вони зараз продовжують діяти.
“Державні будівельні норми з 1 січня 2006 року встановили діючу і сьогодні остаточну формулу розрахунку загальної площі житла, - йдеться у повідомленні прес-служби Мінрегіонбуду. - Вона включає в себе обраховану відповідно до встановленого коефіцієнта площу кімнат, засклених та холодних балконів, лоджій та комор. Два із трьох коефіцієнтів діяли ще у радянські часи, а в січні 2006 було додано коефіцієнт для засклених балконів. Відтоді принцип обрахування загальної площі не змінювався. Проте у Житловому кодексі, який, з відповідними поправками, але діє ще з 1983 року, як визначення поняття загальної площі, так і формула її розрахунку були відсутні.
Відповідно до ДБН та статті 6 Житлового кодексу Української РСР (чинного сьогодні), для балконів та терас встановлено коефіцієнт 0,3; для лоджій - 0,5; для засклених балконів - 0,8; для веранд, засклених лоджій та холодних комор - 1,0; для площі решти приміщень житла - 1,0”.
- Насправді, внесення змін до статті 6 Житлового кодексу тільки фіксує наявний стан речей та вже існуючий порядок нарахування квартплати. Розрахунок загальної площі не змінюється, відповідно, площа, на яку нараховується плата, залишається незмінною, - наголосив міністр региіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк.
21-11-2011, 15:40
0
6 493