Кожна з 541 котельні, що обслуговує освітні заклади Чернівецької області, без проблем розпочала роботу з 15 жовтня.
Про це повідомив начальник Головного управління освіти облдержадміністрації Михайло Бауер.
Цікаво, що у третині шкіл газу немає, вони опалюються дровами або вугіллям. Зокрема, жодної шкільної котельні на газі – у Путильському районі.
- Із 23 загальноосвітніх навчальних закладів два мають котельні на вугіллі, решта – на дровах, - повідомила заступник начальника Путильського районного відділу освіти Світлана ГОРБАН. – Дровами запаслися добре, вистачить на увесь рік. Хотілося би мати котельні на газі, але наразі це недосяжно. Колись йшла мова про те, щоби провести в районі газ, але самі знаєте, як у нас із фінансуванням… Але дрова – це також добре.
У селі Плоска за дровами далеко ходити не треба – їх держлісгосп рубає просто на визначених ділянках у селі.
- Дровами нам дешевше опалювати, адже їх тут вистачає, - кажуть у сільській раді. – Букові дрова обходяться у 95 гривень за метр кубічний, смерекові – 75 гривень. У школі дуже тепло, адже недавно ще й труби поміняли.
Тепло і у Заставнівському районі, запевняє начальник районного відділу освіти Микола ТКАЧУК: "Із 33 загальноосвітніх навчальних закладів у нас на газі – 23, на вугільній котельні – шість, два – на центральному опаленні (у Заставні). А два – на індивідуальному опаленні, тобто класи обігріваються пічками. Це у селах Онут і Прилипча. Там так тепло, просто Ташкент! Дровами, може, й вигідніше обігрівати школи, але на газі все ж набагато тепліше". (Г. Марків)
Цифри:Усього в області – 439 загальноосвітніх навчальних закладів;
Із них котелень:- на газі – 21;
- електрокотельні – 47;
- на твердому паливі (вугіллі, газі) – 29;(Інформація надана обласним управлінням освіти)
20-10-2011, 18:38
0
1 657