RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Мера немає, а що далі?

Микола Федорук покинув ратушу. Містом тимчасово керує Віталій Михайлішин. Попереду – перевибори мера, а можливо, й депутатів міськради. Але з усуненням мера конфлікт не вичерпався. Що чекає на Чернівці далі, ми запитали в експертів.

Ігор БУРКУТ, політолог:

– Більш-менш імовірний варіант розвитку подій – розпочинається боротьба за проведення референдуму, який дасть можливість одночасно обирати мера і міську раду. Це варіант не найгірший, оскільки все може відбуватися без особливих потрясінь. Інший варіант – прибічники усунутого з роботи мера виходять на вуличні акції. Їх може спровокувати діяльність нинішньої влади, яка не вирішуватиме жодних міських проблем. Тоді буде для прибічників Федорука привід критикувати й вимагати повернення його на посаду. Можливі й інші варіанти, їх чимало, оскільки не завжди події відбуваються в рамках закону. Найгірший з усіх – початок переділу власності у місті з залученням криміналітету. І відбуватиметься те, що було в 1990-х роках на Донбасі. Те, чого Чернівці за Федорука щасливо змогли уникнути.

Ігор БАБЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:

– Є три можливі сценарії. Перший – небажаний. Це збурювання народу. Це складний і малоймовірний шлях. Інший шлях – оскарження мером рішення міської ради в суді. А судова тяганина може затягнутися на тривалий час. Є третій сценарій, якщо мер погодиться з тим станом, який є. Це фактично буде київський варіант. Тобто коли більшість у міськраді не буде ініціювати жодних дій стосовно мера, а пан Михайлішин буде в статусі в. о. до наступних виборів.
На мою думку, тільки суд може встановити правочинність чи неправочинність дій мера. І тільки на підставі цього можна визначати – висловлювати йому недовіру чи ні. У цьому випадку міська рада перевищила свої повноваження щодо дострокового припинення повноважень мера. Якщо він насправді так грубо порушував Конституцію, це може визначити тільки суд, а не міські депутати. Вважаю, мер міста мав би подати до суду на рішення міської ради.

Ігор ГАВРАДА, політолог:

– На нас чекають позачергові вибори міського голови. Питання тільки в тому, коли вони будуть? Законодавство точно не вказує, в який термін від моменту припинення повноважень міського голови слід зробити подання до Верховної Ради, щоби та призначила позачергові вибори. Написано тільки, що вибори проводять у 60-денний термін від моменту їхнього призначення. Подання повинен зробити в. о. мера. Але є чутки, що пан Михайлішин не надто поспішає це робити. Тобто для людей, які ініціювали й підтримували конфлікт у міськраді, нинішня ситуація – досить вигідна. Гадаю, вибори вони відтягуватимуть, скільки зможуть.

Якщо вибори будуть, ситуація може розвиватися по-різному. Є варіанти – вибори з Федоруком або вибори без Федорука. На мій погляд, Микола Трохимович зберігає досить сильний запас довіри. Тому для декого оптимальним буде варіант, коли Федорук не братиме участь у виборах. Він і сам заявляв, що його можуть не допустити до виборів через порушення кримінальної справи за надуманим приводом. А можливо, допустять та в останній момент знімуть із реєстрації. Тобто трюків є багато. Якщо Федорук візьме участь у виборах, є велика імовірність, що він знову їх виграє. Хоча все залежить і від його опонентів. Наразі незрозуміла позиція Партії регіонів. На виборах 31 жов­тня вона свого кандидата не висувала, але були чутки, що цим кандидатом може бути Микола Харабара. Хотіли би ми того чи ні, але постаті, співмірної з масштабом Миколи Федорука, поки що чернівецький політикум не народив.
8-04-2011, 12:01
Коментарів 0 Переглядів 2 094

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.