Діюче законодавство про референдум передбачає проведення і всеукраїнського, і місцевого референдуму, наголошує голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
- Важкою є технологія організації референдуму, адже закон про референдум дуже старий і суперечить деяким положенням Конституції. Але з іншого боку має бути забезпечене конституційне право громадян на проведення референдуму як однієї з форм волевиявлення і взагалі народу як джерела влади, - прокоментував кореспонденту molbuk.com Олександр Черненко. – У будь-якому разі Конституція має вищу дію, тому ініціювати такий референдум треба і добиватися його проведення. Адже джерелом влади в Україні є народ, а референдум – засіб реалізації народовладдя. А інші перепони щодо проведення референдуму створюються штучно.
- Так сталося, що Чернівці показали перший приклад, як влада знищує місцеве самоврядування. Тому чернівчани мають право і повинні відстояти і свій вибір, і Конституцію, і місцеве самоврядування, - зазначає експерт.
Нагадаємо, перший заступник голови Чернівецької ОДА Георгій Галиць стверджує, що рішенням Конституційного суду виключена можливість дострокового припинення повноважень місцевої ради шляхом проведення місцевого референдуму.
Натомість ініціативна група "Спільними зусиллями захистимо Чернівці" 8 квітня 0 17.30 у Центральному палаці культури міста Чернівці (Театральна площа, 5) проведе збори з ініціювання місцевого референдуму щодо перевиборів Чернівецької міської ради VI скликання.
5-04-2011, 17:00
0
2 828