Боржникам оголошено війну

Новини Чернівців / економіка, бізнес / гроші / новини
2 496
0
Набув чинності новий закон "Про виконавче провадження, який істотно посилює можливості в отриманні боргу: приховати своє майно стане набагато складніше, як і виїхати за кордон, не сплативши, скажімо, за світло і газ. Крім того, виселитися з житла, за рішенням суду, людина відтепер буде зобов'язана в двотижневий термін замість двомісячного.

Основні нововведння закону:

- Якщо сума боргу не перевищує 10 розмірів мінімальної зарплати (з 1 січня - 9410 грн.), заборонено звертати стягнення на єдине житло боржника і ділянку землі, на якій воно розташоване. Тобто якщо ви винні більше 9410 грн. і компенсувати їх за рахунок того, що маєте, не можете - вашу єдину квартиру можуть забрати.

- Квартиру за мізерний борг можуть заарештувати, тільки якщо заарештовувати більше нічого (ні ТБ, ні меблів, ні техніки), і якщо це ваша друга квартира.

- Той, кого виселяють з житла за борги, зобов'язаний звільнити його в двотижневий термін. Після його закінчення держвиконавець може виселити його в будь-який момент (раніше було протягом 60 днів).

- Для перевірки, яким майном ви володієте, судовий виконавець отримав безкоштовний доступ до всіх баз: БТІ, МРЕВ, земельного кадастру. Раніше боржникам (тим же аліментника) вдавалося вдавати з себе "бідних родичів".

- Для відшкодування боргу побутова техніка, рухоме майно вартістю до 2550 грн. і дорожче (якщо не заперечує боржник) продається через комісійну торгівлю, а нерухомість, автомобілі, морські, річкові та повітряні судна - тільки на аукціонах.

- За борг з аліментів більше трьох місяців виконавець має право продати майно боржника. Якщо не платити аліменти півроку і більше, настає кримінальна відповідальність (штраф 1700-3400 грн. або громадські роботи 80-120 годин, або виправроботи до 1 року або обмеження волі до 2 років).

- Держвиконавець має право через суд тимчасово обмежити право виїзду боржника-фізособи або керівника боржника-юрособи за межі України, поки не буде виконано рішення суду - щодо сплати будь-якого боргу (від кредиту та "комуналки" до аліментів) або виселенню.

- За ігнорування, невиконання боржником без поважних причин вимоги держвиконавця, а також за невідновлення на роботі незаконно звільненого керівником підприємства - штраф 240-680 грн. При повторному невиконанні - подвійний штраф і притягнення до кримінальної відповідальності (раніше такого не було).

- За вплив на держвиконавця в будь-якій формі (умовляння, погрози, спроба дати хабар) з метою перешкоди виконання ним службових обов'язків - штраф до 100 НМ (1700 грн.) або виправработи до 1 року, або арешт до 3 місяців. За опір держвиконавцю (недопуск його в квартиру, перешкоджання вилученню майна або автомобіля) - штраф 100-200 НМ (1700-2400 грн.) або арешт на 3-6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років. За застосування насильства до держвиконавця або загрозу насильства (наприклад: "Я тебе вб'ю!") - обмеження волі до 5 років або позбавлення волі на 2-5 років.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм