
В Україні, зокрема й в Чернівецькій області, не втрачає популярності спеціальність "Англійська мова". Останніми роками вона традиційно входить до тих, що мають найбільший попит серед вступників.
Про це йдеться у матеріалі "МБ".
За даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, у 2024 році на спеціальність "Англійська мова" в українських вишах подали понад 52 тисячі заяв на різні форми навчання. Це дало їй підстави увійти до трійки лідерів серед найпопулярніших спеціальностей в Україні, поступаючись лише праву та комп’ютерним наукам.
У 2024 році спеціальність "Філологія (англійська мова)" очолила рейтинг за кількістю поданих заяв серед абітурієнтів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
За офіційними даними вишу, абітурієнти подали 1345 заяв на цю спеціальність. Це більше, ніж на будь-яку іншу освітню програму у ЧНУ. На другому місці за популярністю серед вступників – "Психологія" (1141 заява), на третьому – "Право" (979 заяв).
"Без знання англійської – нікуди"
Декан факультету іноземних мов ЧНУ, кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Колісніченко зазначає, що сьогодні англійська мова стає необхідністю для кожного.
"Зараз володіння англійською мовою – це вже не розкіш, а базова потреба. Адже англійська відкриває світ, і ми не маємо відставати від тих, хто нею володіє. Багато наших студентів після навчання їдуть працювати за кордон. До того ж студенти, які вивчають англійську, зазвичай опановують і другу іноземну мову – німецьку чи французьку. Так само й ті, хто навчається на німецькій філології, проходять стажування, а згодом залишаються працювати у Німеччині чи Франції", – зазначає Тетяна Колісніченко.
За її словами, нині підписано багато програм про подвійні дипломи та стажування за кордоном.
"Наприклад, студенти, які вивчають англійську, але обрали другою мовою французьку, зараз проходять літню школу у Франції, у місті Мец, з яким у нас є угода про співпрацю.
Чому саме англійська мова залишається найпопулярнішою серед вступників? Можливо, тому, що німецька чи французька менш поширені, хоча, за останніми даними, зростає інтерес і до цих мов. Студенти поступово обирають і німецьку, і французьку", – каже Тетяна Колісніченко.
Нині ця спеціальність є не тільки найпопулярнішою, але й найдорожчою. Вартість навчання за освітніми програмами з філології (германські мови та літератури, перша – англійська) та філології (германські мови та літератури, перша – німецька) коштує 49,9 тисячі гривень.
"Тенденція з року в рік незмінна"
Відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Максим МАРИЧ на запитання, чому ж англійська мова залишається такою популярною, попри те, що навчання з неї – одне з найдорожчих, відповідає: "Зараз без знання іноземної, особливо англійської, практично нікуди. Це вже стало нормою: всі вчать англійську – і викладачі, і студенти, і абітурієнти.
Це пов’язано з тим, що англійська – одна з найпоширеніших у світі мов, і знання її відкриває можливості для навчання, роботи за кордоном, участі в міжнародних проєктах. Тому вибір на користь вивчення англійської мови або літератури є логічним і вигідним".
За його словами, за останніми роками англійська є найпопулярнішою серед вступників: "Якщо дивитися на останні два-три роки, то англійська мова завжди входить у топ спеціальностей. Чи є вона лідером, сказати складно, але вона стабільно займає високі позиції разом із "Психологією" та "Правом".
Чи вплинув на популярність англійської початок війни? Не думаю, що не суттєво, адже останні 5-8 років знання іноземної мови завжди було у пріоритеті. Можливо, з початком війни ця тенденція посилилася, але стабільно багато абітурієнтів обирають англійську мову. Тенденція з року в рік зберігається".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram