Мінна ХАТТІ зі Швеції від початку війни активно підтримує Україну, перетворюючи свою творчість на благодійну допомогу. Вона створює оригінальні листівки, продає їх, а всі вторговані кошти віддає на потреби ЗСУ.
Про це йдеться у публікації molbuk.ua
"Потоваришувалася з українкою""У Лунді, місті, у якому я живу, є українці, які у фейсбуці створили спільноту. Одна жінка з Вінниці написала, що наліпила вареників, і можна буде їх придбати. Я тоді подумала, що це гарна нагода спробувати справжні українські вареники, і пішла туди", – каже Мінна Хатті.
Там Мінна познайомилася з Нелею Заяц, фізикинею-ядерницею з Новодністровська. Згодом жінки стали близькими подругами.
"Неля стала для мене дуже важливою людиною в житті. Восени 2023 року вона запропонувала поїхати з нею до Новодністровська. Це була дуже важлива подорож, після якої я запланувала допомагати Україні. Зрозуміла, що можна створювати на продаж листівки, а вторговані кошти віддавати на ЗСУ. До цього я мала досвід продажів, адже так збувала свої картини", – ділиться пані Мінна.
Формат листів є простим у виконанні, каже Мінна.
"Вони невеликі, але це завжди щось пам’ятне для людини. Листівку можна десь повісити чи покласти і згадувати про того, хто її подарував", – говорить Мінна.
Шведка розповіла, що для оформлення листівок обрала зображення зірок. Як виявилося, це не випадково. Її батько з Індії, де цей орнамент широко використовується, так само як і в Україні та Швеції.
"Я щовечора малювала листівки. Вартість однієї – сто гривень. Їх я продавала друзям, колегам, родині, а потім вони вже залучали своїх рідних і знайомих. Також про це написала у фейсбуці", – ділиться Мінна Хатті.
"Вчить українську мову"З перших продажів Мінна назбирала 20 тисяч гривень. Потім ще 40 тисяч. Нещодавно вона знову приїхала до Новодністровська і передала кошти на виготовлення дронів, камуфляжних дощовиків і ліки.
"Спочатку надсилала гроші у фонди, а потім Неля порадила мені підтримати волонтерів, яким менше допомагають. Оскільки в мене немає в Україні власного банківського рахунку, я не могла переказувати на нього кошти. Тому передавала їх подрузі, а вона вже – волонтерам", – говорить шведка.
46-річна Мінна Хатті працює архітекторкою, спеціалізується на плануванні доріг і залізниць. Жінка активно вивчає українську мову та за цей час навчилася нею розмовляти.
"Коли розпочалася велика війна, я захотіла вивчити українську мову. Спершу думала, що це неможливо,бо мова складна. Та з часом українці, які переїхали до Швеції, почали вивчати мою мову. Це мене дуже надихнуло. І я подумала: якщо вони можуть, то чому я не зможу говорити їхньою рідною мовою? Упродовж року я використовувала мобільний застосунок Duolingo та слухала подкаст Slow Ukrainian with Yevhen, який веде українець. Моя українська трохи покращилася. У 2023 році я записалася ще й на вечірній курс з української мови в університеті Лунда. Навчання відбувалося онлайн. Завдяки цьому я почала вивчати граматику та поглиблювати свої знання", – ділиться пані Мінна.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 17:44
0
568