Минулої доби троє буковинців стали жертвами шахраїв. Загальна сума збитків, завданих заявникам, становить майже 112 тисяч гривень і 7200 доларів США.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора, 24 грудня, із заявою до поліції Чернівецького райуправління поліції звернулася 59-річна чернівчанка. Жінка розповіла поліцейським, що мала намір продати товар та розмістила оголошення про продаж на одній із інтернет-платформ. Відтак їй написав потенційний покупець та надіслав фішингове посилання для нібито успішного перерахунку коштів. Буковинка довірилась, перейшла за підозрілою інтернет-адресою та ввела конфіденційну банківську інформацію. Після цього з її картки зникло понад 19 тисяч гривень.
Цього ж дня жертвою аферистів стала 30-річна жителька Дністровського району. Буковинка розповіла поліцейським, що їй зателефонував невідомий, який представився працівником фінансової установи та запропонував допомогу у захисті банківського рахунку. Для нібито збереження коштів псевдобанкір надав жінці реквізити, на які вона самостійно перерахувала понад 58 тисяч гривень.
Також з повідомленням про шахрайство до поліції звернувся 43-річний чернівчанин. Чоловік розповів поліцейським, що з травня по вересень 2024 року, під приводом купівлі та переправлення автомобіля із закордону, малознайома жінка ошукала його на суму понад 34 тисячі гривень та 7200 доларів США. Кошти буковинець перерахував самостійно на реквізити, які надала аферистка.
За вказаними фактами співробітники поліції Чернівецької області розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські Чернівецької області вкотре закликають громадян не втрачати пильності та нагадують прості правила, що допоможуть вберегти гроші від злочинних посягань:
- ніколи й нікому не повідомляйте особисті дані (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
- використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим.
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр.
- не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів. Перед тим, як зробити покупку в інтернеті, уважно перевірте інформацію про продавця.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-12-2024, 15:29
0
3 757