У Чернівцях подорожчає вивезення сміття. Надавачі послуг, а це фірми "Макс клін сіті" та "Укрвторресурси Буковина", уже подали свої розрахунки щодо підвищення тарифу.
Їх має розглядати комісія, а вже потім затверджує виконком Чернівецької міськради, йдеться у публікації "МБ".
Наразі немає дати, коли тариф на вивезення зросте, але на фірмах розрахунки подали на підвищення майже на 40 %.
Зростання пояснюють тим, що у липні 2023 року набув чинності закон "Про управління відходами". Тепер тариф для споживачів складається з п’яти показників. Зокрема, закладено такі відходи: змішані побутові, роздільні зібрані, великогабаритні, ремонтні і побутові відходи зелених насаджень.
На фірмі "Укрвторресурси Буковина" вже оприлюднили свої розрахунки. Загалом вартість тарифу хочуть підвищити з 57 до 70 гривень, залежно від категорії споживачів. Для багатоквартирних будинків тариф становив 43,5 гривні, а пропонують підвищити до 61,95 гривні. У приватних будинках тариф може зрости з 44,81 гривні до 70 гривень.
Нарахування здійснюються залежно від кількості зареєстрованих мешканців. Тож якщо раніше сім’я з трьох осіб у багатоповерхівці платила за вивезення сміття 130,5 гривні, то буде платити 186 гривень на місяць.
Фірма "Укрвторесурси Буковина" обслуговує колишній Першотравневий район та Садгору.
"Розрахунки підвищили, бо маємо вивозити нові види сміття. Часто були проблеми з вивезенням гілля, листя. Люди кидали їх біля контейнерів. Іноді ми це вивозили за власні кошти, міська рада виділяла кошти на ліквідацію стихійних смітників, тепер цей вид сміття внесли у тариф. Але для цього потрібна нова техніка, нові працівники", – пояснює директор "Укрвторресурси Буковина" Вадим Борлодян.
Фірма "Макс клін сіті" обслуговує колишній Шевченківський район, Коровію та Чорнівку. Тариф за вивезення сміття наразі становить для багатоквартирних будинків – 41,35 гривні з людини, для приватних будинків – 42,5 гривні з людини.
"Розрахунки ми подали, але я не готовий сказати, коли збільшиться тариф і на скільки. Можливо, не весь поданий тариф ухвалять, тому не буду озвучувати майбутні цифри. Раніше був поділ на органічні та змішані види сміття. Тепер додалися полімери, зелені насадження. У місті полімери вже сортують у контейнери для пет-пляшок. Ми це зробили заздалегідь зі своєї ініціативи, хоча їх у тарифі на той момент не було", – каже директор фірми "Макс клін сіті" Олександр Мандик.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-12-2024, 13:11
0
2 749