Фото надав Василь Зав'ялець
Двоє братів із Чернівців Василь і Максим Зав’яльці пішли воювати із перших днів війни. Згодом опинилися у різних бригадах: Василь – у 110 окремій механізованій, Максим – у 38 окремій бригаді морської піхоти.
Пережили багато. Василь пройшов бої в Авдіївці. Його навіть вважали безвісти зниклим. Командири вже думали, що боєць загинув. На щастя, чоловікові вдалося звідти вийти, ще й урятувати 15 побратимів. За цей геройський вчинок отримав одну з найвищих нагород ЗСУ – Золотий хрест".
Про це йдеться у публікації "МБ", пише molbuk.ua
"Командування думало, що ми вже загинули"
Це було взимку 2024 року. Авдіївка тоді вже перебувала в оточенні, до її повної окупації залишалися лічені години.
"Нас привалило КАБом, ми були без зв’язку. Моє командування думало, що ми загинули. На другу добу, коли по нас почали стріляти з усіх боків, ми зрозуміли, що треба вибиратися самим, бо нас ніхто не забере. Йшли вулицею, куди, не знали, бо нас завезли вночі. Врятувало те, що в мене був телефон. Вийшли на наших хлопців, вони намалювали нам карту. Натрапили на повністю розбиту буханку. Вона була без вікон, по ній прилетів FPV. Почав колупати замок. І диво – машина завелася! Поряд ще знайшли пальне. Так я і ще 15 бійців виїхали звідти. Встигли вибратися до того, як місто опинилося у повному оточенні ворога. Коли подзвонив ротному, він був шокований. Вигукнув: "Ти ж уже мертвий!". Я відповів: "Як бачите, живий".
На фото: Василь зі своїми побратимами, яким вдалося врятуватися
Нещодавно Василь на Донбасі зустрівся з братом Максимом.
Василь зі своїм братом Максимом
Рік не бачилися, відколи опинилися у різних бригадах. За цей час кожен отримав нагороди. А Василь став головним сержантом батальйону.
Нагороди Максима Зав'яльця
"Не так ми собі уявляли наші молоді роки, але що вдієш, треба боронити країну від ворога", – зауважує боєць.
"Машина на передовій – розхідний матеріал"
Зараз підрозділ Василя перебуває на Курахівському напрямку. Тут гаряче. Постійно є потреба у дронах, транспорті. Тому організував збір на пікап. Бо без машини ніяк. Попередня кілька тижнів тому підірвалася на міні...
"Транспорт часто рятує життя і відіграє важливу роль на фронті. Якось у нас зламалася машина і ми не могли підвезти людей на допомогу. Через це втратили позицію. Один боєць загинув, двох було поранено. Також постійно треба підвозити боєприпаси, евакуйовувати людей. Тому авто на передовій просто необхідне. На жаль, це тут розхідний матеріал", – пояснює.
Через брак транспорту захисникам доводиться серйозно ризикувати життям. Пересуваються на чому є, тобто на авто з поломками.
"Буває, хлопці їдуть без гальм чи РЕБа. Це небезпечно, але що робити, як треба евакуювати поранених, а більше нема на чому. Тож найбільш ризикові сідають і витискають із тих машин усе, що можуть. Бо головне – зберегти життя побратимів", – каже боєць.
Вартість пікапа – від 200 тисяч гривень залежно від його стану. Наразі зібрали близько 80 тисяч. Долучаються рідні, знайомі, побратими. Та все ж збори просуваються повільно. Тому небайдужих просять долучитися.
Василь не приховує, що дуже втомився за три роки. Вдома чекає родина...
"У мене двоє малих дітей і дружина. Пообіцяв їм, що повернуся живим. Синочки дуже хочуть мене бачити. Ображаються: "Тато нас не любить, не хоче додому". Але на фронті тримають недавно мобілізовані хлопці. Їх треба навчити того, що пройшов сам. Почуваюся відповідальним за їхні життя", – каже Василь Зав’ялець.
Як допомогти:
Картка "Монобанку"
5375411218014624
Посилання на банку
тутБільше про військове життя захисника із Чернівців можна побачити у його
Tik-Tok Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-12-2024, 14:26
0
3 912