RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |



62-річний Василь Сорич потрапив у відділення судинної хірургії Чернівецької обласної лікарні з патологією венозної системи. Чоловіка прооперували. А наступного дня йому стало зле. З’ясувалося, що розірвалася аневризма аорти. Негайна операція врятувала пацієнтові життя.

Про це йдеться на фб-сторінці ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня", пише molbuk.ua



"Мешкаю в Усть-Путилі, – розповідає Василь Сорич. – Мав запалення на нозі, вена здулася. Знепритомнів вдома. Дружина викликала "швидку", яка доправила мене в Путилу у лікарню. Лікували тромб. Права нога почорніла. Легше не ставало. Тому вирішили звернутися в Чернівецьку обласну лікарню у відділення судинної хірургії. І дякувати Богу, що мене сюди привезли.

Прооперували праву ногу. Все було нормально. Але наступного дня почали сильно боліти ліва нога та живіт. Біль був нестерпний. Я почав кричати. Лікарі позбігалися. Зробили УЗД, викликали невропатолога, інших спеціалістів. Потім взяли мене на КТ (комп’ютерна томографія), а тоді відразу забрали в операційну. Далі я вже нічого не пам’ятаю. Прийшов до тями в реанімації.

Давали знеболювальні, бо трохи боліло. Але цей біль вже не можна було порівняти з тим пекельним болем, який був до операції. У реанімації я перебував чотири дні.

Я дуже вдячний медикам, які врятували мені життя! Особлива подяка професору Дмитру Борисовичу Домбровському, Миколі Васильовичу Ільчишину, завідувачу відділення судинної хірургії, та всій команді медиків за професійність та небайдужість!"

Микола Ільчишин, завідувач відділення судинної хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні, розповідає:

"Хворий звернувся до нас із патологією венозної системи. У нього був тромбофлебіт підшкірних вен правої нижньої кінцівки з тромбозом сафено-феморального співустя. Пацієнта ми прооперували ургентно (терміново). Наступного дня у хворого з’явився різкий біль у животі. Ми почали його дообстежувати і виявили аневризму аорти, яка вже розірвалася. Знову ургентно ми його прооперували. Була величезна гематома.

Очевидно, що аневризма у цього чоловіка була давно, але вона не була діагностована. До цього часу пацієнт ні на що не скаржився. Думав, що болить спина (аневризма подразнює поперекові нерви). Коли пацієнтові стало зле, після неврологічних симптомів було призначене лікування, але стан хворого прогресивно погіршувався, і ми вирішили виконати КТ із контрастуванням аорти та її гілок.
Після оперативного втручання пацієнт почувається значно краще, відновлюється".

"Аневризми аорти виникають внаслідок атеросклеротичного процесу і розвиваються тривалий час. При цьому людина може навіть не підозрювати про це, адже часто це захворювання безсимптомне. Вже на пізніших етапах, коли аневризма досить великого розміру (4-5 см), пацієнт може відчувати биття другого серця в животі, пояснює судинний хірург, генеральний директор ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" Дмитро Домбровський.

"Аневризму можуть виявити випадково під час обстеження Якщо її діагностовано вчасно, можливе оперативне втручання. Наслідки такого лікування непогані: низький рівень летальності та ускладнень.

Якщо ж людина з аневризмою черевного відділу аорти доходить до етапу її розірвання, то це одне із найгрізніших ускладнень. Навіть у великих спеціалізованих клініках у разі розриву аневризми аорти за ургентної операції смертність настає у 95%. Нашому пацієнтові дуже пощастило, що аневризма розірвалася, коли він перебував у стаціонарі. Як правило, таких хворих не встигають довезти до лікарні. Це 100-відсоткова смерть", - застерігає фахівець.

Яка профілактика аневризми?

Для нашого організму важливий баланс холестерину. Варто слідкувати, аби показники були не підвищені. Високий рівень холестерину збільшує ризики атеросклерозу і, як наслідок, розвитку аневризми, серцевого нападу, ішемічної хвороби серця та інсульту.

Які обстеження потрібні для профілактики атеросклерозу?

Загальний аналіз крові – раз на пів року.

Ліпідограма – кожні п’ять років, особливо після 45-річного віку. Це аналіз крові, який вимірює загальний холестерин і фракцію, а також жирні кислоти (тригліцериди) в крові. Людям із груп ризику (діагностовані хвороби серця, хронічні запальні процеси, надмірна вага, цукровий діабет) ліпідограму варто перевіряти значно частіше.

Атеросклероз на ранніх етапах піддається медикаментозній корекції. На більш пізніх етапах, коли процес запущений, фахівці можуть порадити судинно-оперативні втручання.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
13-12-2024, 22:54
Коментарів 0 Переглядів 3 831


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.