У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась виставка "Різдво нескорених". На ній представлені видання служби пропаганди УПА-ОУН, марки видані Підпільною поштою України присвячені тематиці Різдва.
Про це пише molbuk.ua
Одними з організаторів виставки є Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери з ініціативи громадської організації Чернівецького товариства політв’язнів.
"Експонати, представлені на цій виставці, розповідають про те, як святкували Різдво в Українській повстанській армії. Ті люди, які боролись у лавах УПА, створили службу пропаганди. Вони друкували інформаційні листівки, в яких зверталися з вітаннями до українських родин. Ці друкарні були облаштовані у багатоповерхівках Львова, Чернівців, Коломиї тощо. У них друкувалися листівки за методом дереворит", - розповідає виконувачка обов’язків директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Оксана Романів.
[/center]
За її словами, на виставці представлені історії людей, які пережили тоталітарну систему.
"Тут є світлина родини, яку в 1947 році вивезли з Рогатина (Івано-Франківська область) в Сибір. Їх вивезли за те, що їхній син був у підпіллі й хотів жити у незалежній державі. Жінка, зображена на фото, пережила важкі часи. Її чоловіка поховали у братській могилі. Проте родина досі не знає, де він похований", - розповідає Оксана Романів.
[center]
Окрім цього, на виставці показали вишиту політв’язнями у в'язницях ГУЛАГу зображення Богородиці, а також листівки присвячені Різдву Христовому. Всі музейні експонати видані у підпільних друкарнях УПА ОУН та виготовлені власноруч учасниками українського визвольного руху в 1940-1950-х роках ХХ ст.
Відвідати виставку можна до 14 січня 2025 року у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.