RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Буковинець Андрій Дробко із початку великої війни служить водієм одного із батальйонів 107 окремої бригади тероборони. За два з половиною роки побував на різних гарячих напрямках фронту, зокрема під Бахмутом. Вивозив бійців з передової, часто під обстрілами. Десятки поранених побратимів врятував від загибелі.

Зараз Андрій перебуває на Сумщині. Про небезпеки війни, побачене та пережите він телефоном розповів кореспондентці "МБ", пише molbuk.ua



Обвінчався, а за кілька днів поїхав під Бахмут

Колись чоловік 20 років прожив у Греції. Звідси його позивний на війні – Грек. За рік до повномасштабного вторгнення вирішив повернутися додому. А вже 25 лютого 2022-го, не роздумуючи, був на порозі військкомату. Каже, стояли такі довжелезні черги добровольців, що навіть не зміг потрапити всередину. За два тижні прийшов знову. Та коли в ТЦК почули, що чоловік раніше не служив, бо через проблеми зі здоров’ям був комісований, – відмовили.

"Мені сказали: "Залиште номер телефону, ми вам перетелефонуємо. Але так ніхто і не подзвонив", – каже Андрій.

Врешті терпець увірвався, і в травні він прийшов знову. Його записали водієм до місцевої тероборони. Перші місяці тероборонівці проходили бойове злагодження, навчалися на полігонах.

"Я раніше не служив у війську й навіть не вмів користуватися автоматом. Та за цих два з половиною роки уже, звісно, з чого хочеш постріляв – і зі снайперської гвинтівки, і з кулемета", – зауважує співрозмовник.

На початку вересня 2022-го їхній батальйон відправили на деокупацію Харківщини.



"Я їхав за кермом жовтого шкільного автобуса, який нам видали. Він навіть не був тоді перефарбований. Нас часто обстрілювали і градами, і з мінометів, особливо коли ми ремонтували транспорт. Нас, водіїв, жартома називали "карданами", – згадує Грек.

На початку червня 2023 року чоловік уперше приїхав додому у відпустку. Тоді ж обвінчався з коханою Наталею. А вже за кілька днів його відправили під Бахмут.

"Чудовий медовий місяць вийшов", – жартує Андрій, додаючи, що це такий військовий чорний гумор.

На Бахмутщині почалися спекотні дні.

"Моїм завданням як водія було привезти хлопців до місця призначення і забрати звідти. Бувало, чекав їх під обстрілами. Часом їхали вночі без фар, лише місяць трохи освітлював шлях. Я мусив бути обачним, адже машина – бажана мішень для ворога. Вона завжди щось перевозить: боєприпаси, провізію або людей", – розповідає військовий.

"Несеш через "не можу", бо це життя людини"

Заїжджали через Часів Яр, Калинівку, спускалися полями в село Богданівка. Асфальтовану дорогу оминали, бо вона прострілювалася.

"Доки ротний мені казав прямувати, доти я їхав. Бо вже за поворотом по нас працювали ПТРК (протитанкові ракетні комплекси – ред.). Якось мені довелося відчути на своїй шкірі, як поблизу пролітає ПТРК. Саме тоді привіз зміну, і треба було зустріти хлопців. Пішов їм назустріч селом, став під горіхом, щоби дрони мене не бачили. Як кажуть, природний камуфляж (сміється – ред.). Стою, чекаю. Тут їде машина із нашими хлопцями. Вони проїхали, чую свист. Спочатку гадав, що то міна. Припав до землі. Дивлюся, а над машиною пролітає ПТРК. У ту мить боявся, щоби не поцілило в авто, бо тоді б ніхто із хлопців не врятувався", – оповідає Грек.

Виїжджали на позиції і вдень, і вночі. Андрій не лише сидів за кермом, а й допомагав виносити поранених і вбитих із передової. Робив це, ризикуючи життям.

"Першим двохсотим у нашій роті, якого я допомагав виносити, був Джокер (чернівчанин Богдан Савіцький – ред.). Молодий хлопець, щойно одружився. Ми витягували тіло з його батьком, який теж служив у нашій роті...

Було багато трьохсотих. Пам’ятаю чоловіка під 130 кілограмів, він отримав серйозне поранення, стікав кров’ю. Хлопці допомагали його винести, бо учотирьох це зробити було дуже важко, ще й під обстрілами. Але несеш через "не можу", бо це життя людини.
А було й таке, що вивозив наших хлопців на квадроциклі. Один важко контужений, інший із пораненням у шию і перебитими пальцями. По них прилетів снаряд..." – згадує Андрій.

Возив на передову побратимам і провізію.

"Почався наступ, хлопці пішли без нічого. То ми наступного дня зібрали воду, їжу, пішки йшли до них кілька кілометрів", – каже чоловік.

Небезпека чатувала всюди, але на неї ніколи було зважати.

"Якось, поки виносили важкопораненого, то вже й ніч настала. Та така темна, що взагалі нічого не видно. Мусили освітлювати дорогу ліхтариками: такі собі світлячки, гарна мішень для ворога. Їхали зі світлом, бо дорога обстріляна, вся у вирвах, потрапиш у неї колесом – уже й не виїдеш", – зауважує Андрій Дробко.

"Ходимо на заробітки за кордон"

Кермувати доводилося за будь-якої погоди.

"Листопад, дощі, усе розмите, багнюка по коліна. Машина навіть на болотяній гумі починає буксувати, їдеш боком. Поки добиралися до позиції, автівка вся була чорна від багнюки", – каже.

Багато побратимів дякували Грекові за те, що вивіз їх неушкодженими із позицій.

"Кажу їм: "Та за що, це я вам вдячний, що стоїте на передовій. А вони: "Спасибі за те, що довіз". Є такий шеврон водія із написом "Не сци, довезу". То це про мене, – сміється захисник. – Просто у війську кожен відповідає за свою роботу. Моя – сісти за кермо, забрати хлопців і поїхати з Богом".

Зараз батальйон Грека перебуває на Сумщині. Навідуються і на ворожу територію.

"Ми ходимо, як наші хлопці люблять жартувати, на заробітки за кордон. Часто буваємо "в гостях", підвозимо побратимам провізію. Війна є війна. Тут всюди небезпечно. Днями над нами хвилин десять висів дрон, потім пішли скиди. Щойно він полетів, ми хутко зібралися і поїхали. Неподалік наших сильно накривають: і FPV, і скиди – все по них працює", – розповідає військовий.

Триматися допомагають діти та кохана дружина.

"Моя Наталочка – найкраща жінка на планеті. Вона за мною хоч на край світу: приїжджала до мене і в Харків, і під Бахмут. Коли мені було особливо важко, я їй писав: "Кохана моя Наталочко, молися". І її молитви оберігали мене", – запевняє Андрій Дробко.
Захисник також просить подякувати своїм побратимам та посестрам. А також волонтерам та всім людям, які донатять на ЗСУ. Адже підтримка війська завжди дуже важлива.



Нині підрозділ Андрія має значну потребу в ремонті техніки, бо через осінню багнюку транспорт частіше ламається. Тож небайдужі відкрили збір.

Як допомогти

Номер картки "Монобанку":
5375 4112 2204 1894

Посилання на банку тут.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
23-11-2024, 18:59
Коментарів 1 Переглядів 2 795

Hаписав: Вова, Коментарів: 0, Новин: 0, 24 листопада 2024 16:47
В новині:
За Часік , Калинівку, Богдан ( так між собою ми називали Богданівку)-- все правда...
Бував там..
І за Джокера пам'ятаю..
Це була перша втрата під час мого бойового....

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.