Цього сезону в області фіксують рекордні показники отруєння грибами. Серед потерпілих є чимало дітей. Стільки не було ще жодного року. Пік отруєнь припав на найбільш грибний місяць — жовтень.
Про це molbuk.ua розповіла лікарка відділу епіднагляду Чернівецького обласного центру профілактики та контролю хвороб Наталія Прокопчук.
"З початку 2024 року в області зареєстровано 19 випадків отруєння грибами. Через це постраждало 25 людей, з них 10 – діти. У жовтні було зареєстровано 16 випадків отруєння грибами, а це 22 потерпілі, з них – 9 дітей", – озвучує рекордну статистику Наталія Прокопчук.
Медики розповідають, що причинами отруєнь, як і в попередні роки, є вживання таких умовно їстівних грибів, як маремухи та гливи.
"Також ми мали цього року чотири випадки отруєнь після того, як люди купили гриби. Двічі це була купівля грибів на ринку "Центральний", і по одному випадку на Калинівському ринку та на ринку "Головний", що на вулиці Ентузіастів", - продовжила лікарка.
Про рекордні цифри свідчить і той факт, що минулого року було зареєстровано лише один випадок отруєння грибами, спричинений вживанням смажених білих грибів.
"Загалом за останні десять років в області було зареєстровано 51 випадок отруєння грибами, тобто в середньому по п’ять випадків на рік. Цього разу в чотири рази більше. За десять років від отруєння грибами постраждала 91 особа, з них – семеро дітей. Виходить, що у жовтні цього року грибами отруїлося більше дітей, ніж за десять років. Серед тих, хто звернувся по допомогу, маємо дітей віком 2, 5, 10, 15 років. Хоча гриби – це зовсім не дитяча їжа. Також серед потерпілих переважно пенсіонери, люди віком 61-75 років. Саме тому не рекомендуємо вживати гриби дітям до 12 років та літнім людям", – зазначає Наталя Прокопчук.
Люди, які отруїлися грибами, — це переважно мешканці Чернівецького та Дністровського районів, і немає жодного потерпілого з гірських районів, колишніх Вижницького чи Путильського.
"Найближчим часом сезон грибів закінчується. Сподіваємося, що випадків отруєнь поменшає. Востаннє випадок отруєння зафіксували 24 жовтня", – каже Наталя Прокопчук.
ВАЖЛИВОЯк не отруїтися грибами*Збирайте лише добре відомі вам гриби.
*Одразу викидайте підозрілі гриби.
*Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій.
*Не куштуйте сирі гриби.
*Готуйте гриби протягом першої доби після збирання.
*Варіть гриби у підсоленій воді не менше як пів години.
*Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
31-10-2024, 19:00
0
1 055