Фото molbuk.ua
У Чернівцях створили орган самоорганізації населення "Вуличний комітет провулку Яснополянського".
Мешканці вирішили об’єднатися, щоби зробити капітальний ремонт свого провулку. Водночас із міського бюджету виділять до 80 % вартості, інших 20 % сплатять люди.
Про це ідеться у публікації "МБ" від 10 жовтня, пише molbuk.ua
"Ми розуміли, що асфальту нам тут не бачити"
Ініціатором створення комітету став житель провулку Павло. Свою пропозицію він озвучив сусідам. Погодилися мешканці всіх будинків, яких тут приблизно два десятки.
Чоловік показує сусідні провулки Ходорівські: усі вони заасфальтовані. Лише їхній Яснополянський – гравійний, і в кепську погоду сюди важко заїхати транспортом. Не кажучи вже про те, щоби дітвора тут могла ганяти на самокатах.
"Ми розуміли, що місто в період війни не буде асфальтувати наш тупиковий провулок протяжністю до 150 метрів, де лише приватні будинки і не їздить громадський транспорт, а лише автівки мешканців, – каже Павло. – Є купа вулиць, які потребують більш нагального асфальтування. Тож ми тут роками не будемо бачити асфальту, а влітку дихатимемо пилюкою. А хочеться ж, щоби було гарненько, чистенько".
Тож Павло почитав документи про створення органів самоорганізації населення, дізнався умови співфінансування з міського бюджету, переповів все сусідам на зборах, створили комітет. Так усе й закрутилося.
Великою перевагою стали відносно нові мережі в провулку.
"Міські комунікації були проведені 5-7 років тому. Тож ризик проривів мінімальний. Власне, питання про стан мереж було першим, коли я із цією ідеєю звернувся до департаменту інфраструктури та благоустрою. Бо якщо мережі відсутні або в поганому стані, то й сенсу починати асфальтування поки що немає. Але оскільки у нас із цим усе гаразд, то гріх не скористатися можливістю", – зауважує Павло.
"Сюди сходитимуться дітлахи із сусідніх вулиць"
Вартість ремонту має визначити проєктант. За приблизними розрахунками, усе може коштувати півтора мільйона гривень. 20 відсотків – це приблизно 300 тисяч гривень, отже, із кожного будинку – по 20-30 тисяч гривень. Люди на таку суму погодилися.
"Кошти немалі, зате потім матимемо гарну вулицю на роки", – сподівається Павло.
У мешканців уже навіть є плани на інші потрібні речі, як-от дзеркало огляду на виїзді з провулку задля безпеки руху.
"Це гарний приклад того, що можна не сидіти і чекати, поки хтось прийде і щось зробить за вас. Далі ми можемо комунікувати із мерією стосовно будь-яких питань. Коли зроблять асфальт, звернемося до міськШЕПу із проханням встановити тут знак для безпеки руху. Також хочемо після ремонту поставити бетонні клумби із квітами. Зробимо собі красу. Та й діти тут зможуть спокійно гратися. Коли на сусідній вулиці постелили асфальт, малеча з усіх околиць сходилася туди. Тепер усі збиратимуться тут, і дітям буде безпечно, бо вулиця не проїзна", – розмірковує чернівчанин.
Розвиток самоорганізації населення – це для міста іміджева річ, переконаний Павло.
"Жодна мерія не відмовиться від ініціативи, коли мешканці самі приходять і кажуть: "Ми даємо власні гроші, а ви докладіть, і зробімо красу". І мешканцям добре, і міськраді, бо вона відзвітувала про ще одну гарну локацію, де чисто й порядок", – каже чернівчанин.
Куди звертатися за консультацією щодо оформлення ОСН:
(0372) 52-41-44
вулиця Героїв Майдану, 176, каб. 321, 323
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-10-2024, 10:10
1
3 930