Нову сучасну ендоскопічну систему EinsteinVision 3D Full HD Aesculap для об'ємної візуалізації забезпечили хірургічне відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Чернівецька обласна рада.
Обладнання не має аналогів в області. 3D-відеокамери дають високоякісне зображення з ефектом занурення в операційне поле та з точним фокусуванням і відтворенням найдрібніших деталей. Вдягнувши спеціальні окуляри, можна бачити, як зображення на екрані "оживає".
3D-візуалізація надає велику перевагу при лапароскопічних втручаннях, забезпечуючи точність рухів і маніпуляцій під час роботи з найделікатнішими структурами та тканинами.
"Дане обладнання – найбільш сучасна лапароскопічна стійка третього покоління. Вона дає якісне зображення в об’ємному тривимірному вигляді. Це дозволяє більш детально візуалізувати структуру внутрішніх органів і тканин. Під час лапароскопічної операції хірург бачить операційне поле майже як у звичному режимі при відкритому операційному втручанні, але зображення значно збільшене у розмірах. Додатково є 5 кратний зум. Відповідно це покращує деталізацію та мінімалізує ризик пошкодження здорових тканин внутрішніх органів", – каже завідувач хірургічного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні Андрій Тюєв.
Лікар додає, що стійка обладнана сучасною системою антизапотівання, яка містить постійне видалення диму з черевної порожнини та підігрів газу.
Віталій Максим'юк, лікар-хірург Чернівецької обласної клінічної лікарні стверджує, що нова ендоскопічна система має багато переваг. Найбільш важливою називає 3D-візуалізацію та ICG-технологію.
"Дане обладнання дозволить в рази підвищити якість проведення експертних оперативних втручань, передусім пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Щоб оперативне втручання при онкозахворюванню було вдалим, потрібно видалити не тільки саму пухлину, а й забрати невидиму її частину, тобто тканини, де ймовірно можуть бути метастази. Раніше під час операції хірурги ніяк не могли візуалізувати тканини, де можуть бути метастази. Цього не дозволяє зробити навіть комп’ютерна томографія. А за використання ICG-технології це стало для нас можливим", - розповідає лікар-хірург.
Наразі нове обладнання активно взяли в роботу. Перше лапароскопічне оперативне втручання – холецистектомія (видалення жовчного міхура), яке хірурги провели за допомогою нової 3D-стійки, пройшло успішно.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-09-2024, 13:59
0
1 296