Для Центрального цвинтаря у Чернівцях розробили
сайт. Тепер тут можна дізнатися максимальну інформацію про поховання: які документи необхідні, хто надає різні ритуальні послуги і яка їхня вартість. Окрім того, пропонують онлайн-послуги.
Про це у коментарі molbuk.ua розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.
"Запустивши сайт, ми хотіли скасувати ту систему, яка діє роками. Дуже часто, коли помирає хтось із рідних, люди не знають, що робити, починають телефонувати знайомим, щоб усе з’ясувати. Але тепер на сайті цвинтаря є багато необхідної інформації, – каже – Зробити сайт хотіли давно, але зупиняло те, що це досить дороговартісно. Ми залучили до цього колектив, спільно розробили сайт і бюджетних коштів на це не витратили. Наразі сайт відвідують близько 2 тисяч користувачів на місяць. Ми будемо його вдосконалювати, адже маємо фахівця у складі підприємства, який розвиватиме наш інтернет-ресурс", - пояснив Ігор Крохмаль.
На сайті вже діють такі онлайн-послуги, як замовлення довідки про поховання і прибирання могили. Потрібно обрати послугу, натиснути “замовити”, заповнити форму та здійснити оплату зручним способом.
"Раніше, щоб отримати довідку про поховання, потрібно було приїжджати, чекати у черзі, писати заяву. Потім з квитанцією їхати і оплачувати послугу. Тепер достатньо взяти смартфон, замовити довідку, оплатити її (вартість – від 240 гривень) і приїхати забрати. Також пропонуємо замовити прибирання могили онлайн. Річний догляд за могилою коштує 3600 гривень. Це роблять чотири рази на рік. Разове прибирання – 1021 гривня. Коли роботи виконують, замовнику телефоном надсилають фотозвіт. Наразі неприбрані могили – це одна із основних проблем цвинтаря", – продовжує Ігор Крохмаль.
У Чернівецькій міській раді наголошують, що прибирання за могилами мають здійснювати родичі, але наразі є дуже багато недоглянутих могил.
"Прибрати закинуті могили коштом комунального підприємства не можемо, бо на 60 гектарах цвинтаря таких могил багато, тож знадобиться чимало працівників і коштів. Натомість пропонуємо людям
замовляти таку послугу, щоб могили їхніх родичів завжди були прибраними. Ця послуга діє не лише на Центральному цвинтарі, а й на усіх кладовищах, які входять до управління комунального підприємства: у Садгорі, на Роші, у Ленківцях, на Гарячому Урбані", - зазначив посадовець.
Також на сайті Центрального цвинтаря є можливість визначити маршрут до потрібного сектору і прокласти його. Для цього розробили окрему карту.
"Онлайн-послуги будемо додавати. Наприклад, зараз на сайті є фото пропозицій ритуальної атрибутики, яку люди теж можуть замовити онлайн", – зазначає Ігор Крохмаль.
За його словами, паралельно розробляється також сайт християнського кладовища на вулиці Зеленій. Це буде цікавий проєкт. Упродовж двох років ми здійснили велику роботу і оцифрували усі поховання.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-09-2024, 10:44
0
1 574