RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Більшість шкіл стануть гімназіями: чому це збурило батьків та педагогів Чернівців



На серпневій освітянській конференції директори та вчителі чернівецьких шкіл дізналися про те, що навчальні заклади підпадають під чергову реформу.

Лише два роки тому — у 2021 році - школи Чернівців “переколотили”. 24 школи з 45 стали ліцеями і отримали можливість навчати старшокласників, а 21 школа стала гімназією і навчання тут триває лише до 9 класу. Ці зміни викликали чимало обурень серед батьків, пише molbuk.ua.



Деякі заклади, яким “світило” бути гімназіями, у той момент батькам вдалося відстояти і вони стали ліцеями. Та більшість навчальних закладів змінили статути, нумерацію (яку досі не всі запам’ятали - авт.). А тепер в освіті знову чергові зміни. З 24 ліцеїв, які наразі є у Чернівцях, має залишитися лише 12, а у подальшому, можливо, лише 6-8. До 2027 року старша школа має стати профільною. Тож для чого робили попередні зміни, незрозуміло.

Освітяни-чиновники запевняють, що реформа профілізації освіти піде школі лише на користь і як один із аргументів наводять те, що за системою “одинадцятирічок” навчаються лише у Росії, Білорусі, Азербайджані та Україні. А ось уся Європа, Канада, США мають старшу профільну освіту.

Такі зміни невідворотні, але чимало непопулярних кроків доведеться зробити. І якщо в області обурення щодо змін статусу навчальних закладів поки не дуже помітно, то у Чернівцях вони збурили батьків і вчителів. Невдоволені, насамперед, у тих закладах, які у місті вважаються сильними.





Батьки незадоволені, що дітей доведеться переводити до інших шкіл, вчителі тим, що їхню школу вважають гіршою за ту, яку хочуть зробити ліцеєм.

Батьки вважають, що у час війни такі реформи не варто було би запроваджувати і “хитати” й так слабку освіту після коронавірусу та під час війни.

Щодо нинішнього “накалу” у школах міста, освітяни визнають, що комунікація не спрацювала. Але наголошують на тому, що були зміни у міністерстві освіти, тому і досі чіткої законодавчої бази реформи немає. Але мережу освітніх закладів Чернівецька область мала б затвердити до 1 вересня. З цим не встигли.

За ідеєю реформи, у ліцеях має бути чітка профілізація у 10, 11, 12 класах. Старшокласники будуть обирати, що вони хочуть більше вчити — математику чи англійську, правознавство чи біологію - і не будуть завантажені зайвими предметами, як це є зараз. Тож після навчання у ліцеї випускники мають бути добре підготовлені до вступу в університет за обраним профілем і це покращить та полегшить їхнє студентське навчання. Логіка у цьому є.







Начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук запевняє, що про запуск профілізації освіти говорять вже вісім місяців. Чому для батьків це стало здивуванням, незрозуміло.



Посадовиця пояснила, що перш ніж розробити мапу освітніх закладів міста, усі навчальні заклади проаналізували: вивчили їхню успішність за останні три роки, викладацький склад, матеріально-технічну базу, профілізацію і подальший вступ випускників за профілем. А ще наголосила, що визначати профілі та статус ліцеїв будуть не батьки і вчителі, а управління освіти Чернівецької міської ради та департамент освіти та науки ОВА, залежно від територіальності та необхідності профілів.

Приєдналися до невдоволених батьків і депутати Чернівецької міської ради, які запевнили, що й самі не знали про такі реформи в освіті. І тепер готові ретельно вивчити питання шкіл при затверджені на сесії освітньої мережі. Щоправда, Ірина Ткачук на одній із зустрічей із батьками розповіла, що під час представлення освітньої мережі на зустріч прийшло лише двоє депутатів. “Певно, освіта була нецікавою, доки це не стало політичним питанням”, - зауважила посадовиця.

Директорка департаменту освіти Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр запевняє, що ніхто не хоче руйнувати освіту ні міста, ні області. Але загалом по області з 59 ліцеїв мають залишити 30. Задача складна і не всім до вподоби, особливо батькам, які не хочуть, щоб їхні діти бігали зі школи до школи.



Хоча освітяни наголошують, що мережа освітніх закладів це лише попередній план і він буде переглядатися щороку до 2027 року. Але чи вплине це на зміни, незрозуміло.

Наразі усе це виглядає більше як популізм: освітяни просять дати їм можливість попрацювати і затвердити мережу, депутати обіцяють захистити невдоволених. А тим часом зробити це мають до 1 жовтня.

Директорка департаменту освіти Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр запевнила, що мережу хочуть затвердити у вересні, тож часу на роботу зовсім мало.

Фото з фб-сторінки департаменту освіти та науки Чернівецької ОВА


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-09-2024, 18:59
Коментарів 1 Переглядів 11 675

Теги -
Hаписав: Батьки, Коментарів: 0, Новин: 0, 12 вересня 2024 20:33
В новині:
Владі наших дітей не треба.
Україні наших дітей не треба.
Під час війни цього треба було?
Є 12 дітей, є 10 клас в школі. Не має, значить не набирати до 10 класу поки не буде.
Це реально не буде працювати. Багато учнів як йшли після 9 класу, так будуть йти.
Ліцеї лише для того, щоб відмити гроші!
Так само як опорні школи.
Влада руйнує освіту.
Владі не треба освіти!
Якби не сусіди в ЄС, то влада давно напевно закрила школи і лишила 1-4 клас.
Є проблені школи, дійсно є.
Але вони проблемні тільки того, що батьки не можуть ніде достукатися. Бо директори усі діри
заткали хабарями.



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!