RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Це для мене стало поштовхом»: історія буковинки, яка почала займатися бізнесом після серйозної травми



Життя Анни Павлусь кардинально змінилося у вересні 2016 року. Молода активна жінка, мама двох дітей отримала травму спинного мозку і більше не змогла ходити.

Але ця ситуація стала для неї поштовхом, йдеться у публікації "МБ".

Анна Павлусь мешкає у Білій Церкві Київської області, родом із міста Сторожинець Чернівецької області. Після закінчення школи дівчина вступила на спеціальність "модельєрка конструкторка" до коледжу технології та дизайну. Потім було народження першого сина, робота на меблевому комбінаті. Паралельно вдома Анна шила одяг на замовлення. Коли народився другий син, вже остаточно вирішила, що працюватиме на себе.

"Я закупила все необхідне обладнання. Працювала вдома. Однак у вересні 2016 року так сталося, що я впала і отримала травму спинного мозку", - розповідає 39 річна жінка.

Про цей період Анна розповідає стримано, пояснюючи, що все життя займалася спортом і не звикла показувати свої емоції та невдачі. Операції, реабілітація – перші пів року були усвідомленням ситуації, що більше ніколи не ходитиме, а пересуватиметься на кріслі колісному.



"Я заходила до себе у майстерню і не розуміла, як тепер працюватиму. Перший рік минув у стані афекту. Родичі намагалися допомогти. Чоловік звільнився з роботи. Вливалися величезні кошти у реабілітацію. Мене швидко вивели зі стану депресії. Реабілітологи пояснили, що і як робити. Я точно знала, що ми зробили все, щоб покращити мій фізичний стан. Через пів року реабілітації вже могла самостійно пересідати з крісла колісного в ліжко. Почала все частіше заїжджати у свою майстерню. Мені сказали: "У тебе руки робочі. Сідай і ший", - пригадує Анна.




Після травми Анна зрозуміла, що весь одяг, який у неї є, тепер незручний.

"Я одяг собі замінила, а згодом у мене з’явилася бізнес-ідея. Річ у тім, що коли ти сидиш, конструктивно змінюється позиція одягу. Скажімо, якщо це низька посадка штанів, то оголюються поперек і сідниці. Якщо це довге пальто чи куртка, також потрібні вагомі зміни, щоб передні пілочки не розходилися на колінах. Зараз я створюю одяг для людей з інвалідністю, щоб він був і красивим, і зручним. А почалося все у 2021 році, коли я заповнила анкету на проєкт Fashion Inclusia, який відбувався спільно з "Українським тижнем моди". У цьому проєкті я познайомилася з багатьма людьми. Це були суперові три дні, які дали мені візитку в інший темп життя. Організаторка проєкту Уляна Пчолкіна підштовхнула мене до того, щоб я почала створювати одяг для людей з інвалідністю", - продовжує Анна.

[center]


Наразі Анна Павлусь працює над новим проєктом. Каже, що це буде поєднання в‘язки з різними тканинами. Її одяг можна побачити і придбати у соцмережах. Анна подається на багато грантових програм, щоб підтримувати свій бізнес, масштабувати його. Наразі вивчає англійську мову, вступила до Берлінської академії. Незабаром планує поїхати на виставку до Туреччини.











"Я не прикута до візка. Я людина з інвалідністю, які пересувається на кріслі колісному. Вдома самостійно пересідаю у крісло, з крісла на ліжко, виконую всю хатню роботу, одне слово, працюю, мрію. Насправді таких людей дуже багато: молоді, дітей тощо. І ти ніколи цього не знатимеш, доки не опинишся у такі самій ситуації. Коли травма лише сталася, було невимовно себе шкода. Але я пожаліла сама себе у куточку, щоб ніхто не бачив. А далі почала жити життя. Звісно, великою підтримкою були мої рідні. Людям з інвалідністю важливо робити максимум самостійно, не закриватися від світу, зустрічатися з друзями, спілкуватися з людьми", - зауважує Анна.

Анна каже, що суспільство має бути до таких людей небайдужим.



"Перед тим, як допомогти, запитайте, чи потрібна ваша допомога. Звичайні "привіт", "як справи?", невимушене спілкування – це те, що нам потрібно. А ще пандуси та адаптація міст і будівель. Про це варто пам‘ятати, коли починаєте будувати новий торговий центр чи житловий комплекс", - зазначає Анна.
11-09-2024, 21:00
Коментарів 0 Переглядів 2 458


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.