Сьогодні, 6 вересня, у Чернівцях розпочався уже XV міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz.
Відкриття відбулося у Літературному целанівському центрі, повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Акцентом поетичних читань вже третій рік поспіль стали презентації книг про російсько-українську війну письменників, які служать у лавах ЗСУ, волонтерять і представляють українську культуру за кордоном. Це Сергій Жадан (зараз служить у НГУ), Дмитро Лазуткін, Артем Чех, Христя Венгринюк, Богдан Логвиненко, Ірина Цілик, Юрій Андрухович та інших.
Як розповів у коментарі для molbuk.ua президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Помаранцев, цьогоріч у винні дегустації інтегрована літературна програма.
"Другий рік поспіль на поетичних читаннях відбуваються винно-літературні дегустації Book’o’Wine. Це проєкт у проєкті, адже показуємо досягнення сільського господарства, де учасниками є українські виноробні, а також стенд з винами", – зазначає президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Помаранцев.
Під час XV поетичних читань відбувається благодійний збір на ЗСУ, який організували волонтери й автори "Меридіана" Сергій Жадан та Андрій Любка. Зібрані кошти підуть на потреби 13 бригади НГУ "Хартія" та на автівки для різних підрозділів українського війська.
Німеччину представляють літератори Ульріке Альмут Зандіг, Ульф Штольтерфот, Даніела Зіл, Урсула Крехель, Австрію — поет-перформер і журналіст Роберт Проссер, а Швейцарію — письменник і візуальний художник Юрґ Гальтер.
Нагадаємо, сьогодні ввечері, о 20:15, у залі "Медіа" готелю Central Magnat Cinema (вул. Кобилянської, 36, 1-й поверх) письменник Богдан Логвиненко презентує книгу "Деокупація. Історії опору українців ".
Всю програму заходів упродовж трьох днів читань можна переглянути тут.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.