Це вбиває нирки: продукти, якими не варто зловживати

Новини Чернівців / Здоров'я
2 370
0

Правильне харчування людини є простим та вірним засобом залишатися здоровим, адже однією із причин багатьох захворювань є саме вживання шкідливої їжі та неправильний питний режим.

Від наших шкідливих харчових звичок переважно страждають печінка та нирки, адже саме вони стають змушені фільтрувати та виводити з організму все те, що спожив наш примхливий шлунок.

Фактично нирки є фільтром нашого організму. Цей надважливий орган фільтрує і виводить з організму шлаки та шкідливі речовини. Відповідно, вони й найбільш уразливі, а їхнє здоров’я залежить від різних факторів. Проте якщо дотримуватися дієти, яка захистить цей орган, можна зберегти як здоров’я, так і красу, адже профілактика набагато ефективніше лікування. Про це пише Буковинський державний медичний університет.



Їжа, шкідлива для нирок


Чи не найнебезпечнішими є продукти з високим змістом солі – небезпека для нирок через надлишок у раціоні повареної солі. Надлишок солоної, копченої їжі, напівфабрикатів і фаст-фуду призводять до накопичення в крові надлишків натрію і, відповідно, до втрати калію. Це негативно позначається на стані організму, а особливо – серцево-судинної системи. Також негативно відображається надлишок натрію і на зовнішньому вигляді, оскільки сіль утримує воду в тканинах організму, а це приводить до набряків.

Продукти з високим змістом тваринного білка. Проблема в тому, що тваринні білки не "відкладаються про запас", не розщеплюються до кінцевих летких продуктів, як вуглеводи й жири, а призводять до накопичення шлаків і токсинів. Особливо шкідливими є стара яловичина чи свинина, а також деякі субпродукти, адже в них багато заліза, надлишок якого погано позначається на роботі нирок. Щоб не обтяжувати нирки, можна обмежити вживання кисломолочних сирів і твердого сиру.

Продукти з високим вмістом оцту та гострі страви. Їх бажано або зовсім виключати з раціону, або обмежувати споживання, оскільки при виведенні вони можуть подразнювати сечовивідні шляхи, а також провокувати утворення каменів.

Алкоголь, особливо фальсифікат, є одним з основних ворогів здорових нирок, оскільки безпосередньо руйнує їх клітини і зловживання спиртним може призвести до ниркової недостатності.

Кава, газовані напої також спричиняють ушкодження нирок через надлишок оксалатів, кислот та солей, а мінеральна вода без консультації з лікарем може стати причиною захворювань нирок і збоїв у їхній роботі.

Парникова городина і фрукти можуть спричинити хвороби нирок через надлишковий вміст у них хімікатів і пестицидів, а важкі метали, які надходять із вихлопними газами у своїй переважній більшості є нефротоксичними.

Гриби. Лікарі застерігають, що із грибами потрібно бути обережними, оскільки отруєння цим продуктом може призвести до розвитку гострої ниркової недостатності.

Прянощі та спеції. Стосовно цих продуктів думки різні: одні вважають, що коріандр і кардамон лікують запалення нирок і сечостатевої системи, хоча в більшості випадків спеції виключають із раціону при захворюваннях нирок. Втім і здоровим людям також варто уникати тільки дуже гострих спецій або вживати їх у невеликих кількостях.

Бобові (горох, сочевиця й квасоля). Багато хто вважає, що бобовими можна замінити тваринні білки, проте ці продукти містять речовини, що сприяють утворення конкрементів в нирках, хоча й багато дієтологів рекомендують для людей з захворюваннями нирок вживати саме бобові.

Багато лікарів не радять захоплюватися шпинатом, щавлем і шипшиною через високий вміст оксалатів чи щавлевої кислоти, що може спричинити розвиток сечокам’яної хвороби, а з іншого боку – вони мають сечогінний ефект і багаті вітаміном А.

Що з їжі для нирок



Свіжа городина і фрукти з підвищеним вмістом вітаміну А: морква, солодкий перець, обліпиха, зелень петрушки, кропу, цибулі і особливо кінза. Володіють сечогінним ефектом – гарбуз, кавун, диня, яблука, сливи. Окрім того, вони є джерелом вітамінів, мікроелементів, фітонцидів, клітковини.

Риба та морепродукти – багаті йодом і жирними кислотами, є джерелом "легкого" білка.

Вода – необхідна для нормальної роботи нирок в об’ємі 2 л на добу. Якщо ж води споживається мало, то нирки змушені її втримувати в організмі, що приводить до набряків.

Загальні рекомендації для здорових нирок


Не слід переїдати (що корисно не лише для нирок) – краще харчуватися невеликими порціями, але частіше. Велика кількість їжі не встигає повністю переварюватися, що сприяє накопиченню в організмі шлаків.

Не слід захоплюватися різноманітними дієтами, особливо для схуднення – різке схуднення приводить до того, що нирки опускаються, а тривала безсольова дієта порушує їх функцію і може призвести до ниркової недостатності. Модні сучасні білкові дієти також негативно позначаються на роботі цього органу.

Якщо дотримуватися правильного режиму харчування, зайва рідина стане швидко виводитися з організму, а з нею піде й надлишкова вага.

Тривале вживання пересоленої їжі спричинить не лише порушення роботи нирок, але й до появи глибоких зморшок. Замінити сіль можна негострими приправами та свіжою зеленню.

Для очищення нирок (звичайно під контролем лікарів) можна періодично влаштовувати розвантажувальні дні на овочевих і фруктово-ягідних соках (1-3 днів), проте вони мають бути свіжовиготовленими, а не консервованими. Для цього слід обирати баштанні культури (кавун, диню), яблука, моркву, селеру, огірки чи капусту, а також ягоди й зелень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм