RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Укриття ліцею у центрі Чернівців не відремонтували: учні ходитимуть до сховищ поблизу закладу



У Чернівцях у ліцеї №1 математичного та економічного профілів немає власного облаштованого укриття. У тому, що є, треба робити ремонт, там сирість і волога. Використовуватимуть укриття поблизу закладу, із власниками яких є домовленість. Проте в одному з них немає належних умов, і привести його до ладу до початку навчального року не встигнуть.

Про це розповіла на своїй фб-сторінці директорка ліцею Наталія Кінащук, пише molbuk.ua



Ситуація непроста, адже учнів доведеться розміщувати у кількох різних локаціях, замість того, аби вони могли перечекати повітряну тривогу в укритті закладу. Це не кажучи вже про те, що у приміщенні ліцею немає спортивного залу, зауважує Наталія Кінащук:

"Ліцей буде навчатись очно, наскільки би складно це не було. Ми будемо ходити як мінімум по трьох різних локаціях укриттів і сховищ так, як ми ходимо по трьох корпусах для здійснення освітнього процесу плюс, ймовірно, ще одна локація буде залучена для проведення уроків фізичної культури. Я не знаю, який освітній заклад в рідному місті може "похвалитися" такою кількістю переміщень, але ми витримаємо!

І не питання в тому, щоб навести лад ще в одному укритті, яке на даний момент не готове через відсутність світла, води та захаращеність. Але у нас на балансі сховище, яке може бути приведене до ладу і це вартує того, бо воно а) є сховищем; б) покриває потребу на 80 %, а ось для решти 20% ми будемо пересуватися.

У час, коли вчителів важко утримати в освіті (не секрет), коли неймовірних зусиль вартує утримати планку якісної освіти в надскладних умовах, є зміст мінімізувати проблеми, які тягнуть за собою інші ризики для наших дітей і для освіти в цілому", - написала освітянка.

Проблема, з якою зіткнувся ліцей №1, на жаль, не є винятковою, зазначає депутатка міськради Яна Брус.

"Замість того, щоб виділити кошти на ремонт укриття площею понад 300 квадратних метрів у центрі міста, яке забезпечує на 80% потреби математичного ліцею, зокрема на заміну даху та вентиляції, управління освіти пропонує п'ять різних локацій для розміщення дітей під час повітряних тривог. Ці локації також потребують значних робіт та капіталовкладень.

Необхідно забезпечити заклади освіти очним навчанням з 2 вересня у всіх гімназіях і ліцеях міста та привести всі укриття у відповідність до стандартів для безпечного перебування дітей", - закликала депутатка.

У коментарі molbuk.ua начальниця управління освіти Чернівецької міськради Ірина Ткачук пояснила ситуацію так:

"У ліцею не було укриття зовсім. Потім їм передали на баланс міське укриття. Але проблема в тому, що воно, як пригадую, взагалі трирівневе. Тобто дуже глибоке. І по факту воно затікає, вологе, сире. Щоби його привести до ладу, треба інвестувати шалені кошти - фактично вкопуватися до глибини самого укриття. Що вже виглядає напівреально, бо це декілька поверхів, треба робити гідроізоляцію і так далі. Тобто його можна використовувати, але, очевидно, не з таким комфортом, як би це мало бути.

Тому знайшли суб’єктів, які готові за договорами надати можливість перебувати в їхніх укриттях. Це фактично покриває всю потребу закладу. Тож учні не повинні навчатися у змішаній формі. Я особисто переговорила з кількома суб’єктами, які можуть підписати угоду про використання укриття. Цю інформацію ми передали в заклад освіти. Якщо він не використає цю можливість, то даруйте, але це вже питання до закладу освіти", - сказала Ірина Ткачук.

Вона визнає, що, звісно, краще мати своє укриття.

"Але зараз навіть якщо ідеться про те, щоби вкласти гроші і зробити це укриття - все одно це займе тривалий період часу. Тому що це капітальний ремонт, бо укриття понад 60 років не використовувалося взагалі. Зараз сконтактували із благодійним фондом, який готовий вкласти позабюджетні кошти в укриття. Можливо, буде йтися саме про частину певних робіт саме у цьому укритті", - додала освітянка.

Раніше повідомлялося, що у мерії Чернівців після звернень батьків ухвалили виділити кошти на капремонт укриття ліцею.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
22-08-2024, 19:00
Коментарів 0 Переглядів 2 967

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.