«Наша чудова команда постійно вчиться»: у Чернівецькій лікарні рік тому створили підрозділ реабілітації

Новини Чернівців / топ новини / Публікації
2 143
0


"Постійний саморозвиток – це моя життєва філософія. Скільки живу, стільки навчаюся. Просила Бога: "Дай мені одне – знання, щоб я могла допомогти собі й людям. Більше мені нічого не треба", – каже керівниця підрозділу реабілітації Чернівецької обласної лікарні Людмила Архіпова.

Про це ідеться у публікації "МБ" від 25 липня, пише molbuk.ua



"Пацієнтів сприймаю як власних дітей"

Пані Людмила працює медиком із 1973 року. Виходжувала у військовому госпіталі воїнів-афганців, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Опанувала голкотерапію, кінезіологію.


На фото: Людмила Архіпова демонструє художні роботи пацієнтів підрозділу реабілітації

"Вчуся сама і закликаю до цього інших. Ну, а чим ще зайнятися? Сидіти вдома в хатньому халаті... Мені страшно це навіть уявити! Коли молодший син-військовий повідомив, що почалася війна, я відразу побігла на роботу. У голові була одна думка: "Врятую чужих – Бог врятує моїх".

Пацієнтів сприймаю як своїх дітей. Коли вони виписуються, то прощаються із нами, як із рідними. Мій телефон постійно червоний, – усміхається Людмила Георгіївна. – Якщо пацієнт понад усе хоче стати на ноги, то він швидко буде відновлюватися. От у нас зараз двоє недужих із майже однаковими захворюваннями рук. Один наполегливо займається, і в нього бачимо покращення. Інший виконує вказівки медиків абияк, мовляв, ось вам я, попрацюйте зі мною. Відповідно, прогрес у нього незначний".

"Хворим опікується ціла команда"

Після того, як розпочалася війна, у керівництва лікарні виник задум створити оновлений підрозділ реабілітації. Сформували команду, до якої долучилися двоє фізичних терапевтів із Харкова – Давид Тертерян і Олександр Бєлєвцов.

Підрозділ, який очолила Людмила Архіпова, запрацював у лютому 2023 року. Його відкрили у відремонтованому корпусі. Зробили ремонт і придбали обладнання за кошти лікарні й благодійників.







Лікарня закупила обладнання для реабілітації вартістю майже сім мільйонів гривень. Зокрема, медичну бігову доріжку, сходи-бруси, мотобайк (для моторики рук та ніг), два масажні столи тощо.







Тут допомагають відновлюватися військовослужбовцям, хворим із травмами опорно-рухового апарату, пацієнтам із неврологічними захворюваннями, тим, хто потребує реабілітації після інсульту.

У новому підрозділі працюють близько 40 фахівців: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти. Людмила Архіпова стверджує: їхня команда – унікальна не лише в області, а й в Україні.

"Ми надаємо повний спектр реабілітаційних послуг, орієнтованих на конкретного пацієнта. Наприклад, зараз у нас лежить чоловік із дуже важкою черепно-мозковою травмою. Ми його привели до такого стану, що він уже може самотужки перевернутися в ліжку, їсти, сісти у колісне крісло і поїхати до вбиральні.

Також у нас був хлопець із шийною травмою, який упав із велосипеда. Він не міг рухатися. Ми його привели до порядку. Так, він не побіг. Але зараз сидить у колісному кріслі, може виїхати на прогулянку. Це багато значить", – зазначає медикиня.

Отримали грамоту від Залужного

Кожен у колективі виконує свою ланку роботи. Відновленням хворого після гострих інсультів займаються фізичні терапевти Валентина Барляк, Кароліна Петращук, Володимир Колесник, ерготерапевт Станіслав Купець.

"Що раніше після інсульту ми почнемо працювати із пацієнтом, то більша ймовірність його відновлення", – пояснює Людмила Архіпова.

Друга команда у складі пані Людмили й медиків Мар’яна Голунги та Давида Тевтеряна займаються травмами головного й спинного мозку. Торік за роботу вони отримали грамоти від тодішнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

"Ми єдині в області виготовляємо ортези"

Ще один напрям підрозділу – ампутації кінцівок.

"Тут свої нюанси: треба підготувати куксу, замовити протез, навчити людину на ньому ходити (якщо це протез ноги), – пояснює лікар фізичної та реабілітаційної медицини Ірина Ганчук. – Через війну зросла кількість пацієнтів з ампутаціями. І коли вони звикають до протезів, то у них з’являється надія повернутися до повноцінного життя, роботи, суспільства".

Ерготерапевт Вікторія Світлик виготовляє ортези на верхні кінцівки.

"В області такого більше ніхто не вміє робити. Це метод, яким узагалі мало хто в Україні володіє. Хоча він дуже потрібний, особливо військовим", – зауважує Людмила Архіпова.

Кожен ортез виготовляють із високотемпературного пластику індивідуально для пацієнта, каже Вікторія Світлик.

"У нас багато хворих з ушкодженнями нервів верхньої, нижньої кінцівок. Ми фіксуємо кінцівку в безпечному положенні за допомогою спеціально виготовленої шини. Потім людина вже може нею підняти щось, потримати", – каже медикиня.

"У нас чудова команда, яка прагне працювати на вищому рівні. Ми приходимо до лікарні ще до початку робочого дня, ідемо пізно ввечері. Вкладаємо у своїх пацієнтів душу, робимо для їхнього відновлення все", – зазначає Людмила Архіпова.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

















Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я
Ремонт і обрізка дерев: у Чернівцях обмежать рух транспорту на двох вулицях
​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
213 610
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 072
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 432
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
5 605
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 844
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 490
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 227
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 208
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
3 034
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 795

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм