На Буковині розпочався грибний сезон. Чи багато вже є грибів та скільки вони коштують, дізнавалися кореспондентки "МБ".
Торік були за двісті, і цього року так само
Біля ринку "Нижній" увесь тротуар заставлений товаром: продають кріп, горох, черешні, малину, яйця. А біля головного входу кожен другий продає гриби. Посередині прилавка, між коробками та мішками з овочами, стоїть ящик із грибами. Усміхнена жінка спілкується з подругою.
– Добрий день, які гриби продаєте? Як сезон? – запитуємо в продавчині.
– Сезон розпочався ще наприкінці травня. Цього року найбільше вродило білих, але є ще підосичники, козарики, сироїжки. Дощі сильні були, тому грибів багато повилазило, – ділиться жінка.
– Скільки коштують?
– Ціна, як у всіх, — каже вона, розводячи руками.
Підходимо до чоловіка, який торгує грибами.
Продавець Іван каже, що врожай поганий і попит невеликий, але з протилежного боку торгового ряду його колега Микола не погоджується:
– Торік була така сама врожайність. І люди купують. А куди їм подітися?
Поруч із ним торгує пані Марія.
– Цього року більшість грибів – із Заставнівщини. Люди не дуже беруть, бо дорого, але якщо й далі будуть регулярні дощі, то і гриби будуть ціле літо родити, – каже жінка.
Підходить покупець.
– Цього року купую гриби вперше, але зазвичай їх привозили з Путили та Вижниці, – ділиться.
У середньому на ринку білі гриби коштують 200 гривень за кілограм. Можна знайти за 190, якщо продавці хочуть швидше продати. Дехто вважає, що це дорого, однак торік ціна на гриби була така сама.
– Я розраховував на гривень 150, а вони всі по 200. Дуже дорого! – обурюється покупець.
"Не варто брати гриб, у якому не впевнений"
За словами начальника відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку "Хотинський" Юрія СТОРОЖЕНКА, у наших лісах можна знайти велику кількість білих грибів, але є й інші види: підберезники, боровики, дубовики, моховики, підосичники, сироїжки.
Наразі в наших лісах майже всі види грибів уже є, але треба знати місця, інакше будете просто блукати лісом.
"На Хотинщині грибів достатньо. Нещодавно була злива, а це означає, що наступними вихідними можна сміливо йти в ліс по гриби", – каже пан Юрій, але зазначає, що не треба брати всі гриби. – Не варто брати гриб, у якому не впевнений. Навіть якщо виникає найменший сумнів. Треба точно знати види грибів, бо люди, наприклад, часто плутають мухомор сіро-рожевий, ще відомий як маремуха, з пантерним мухомором, а він другий за отруйністю після блідої поганки, яку теж плутають із сироїжками та поплавками. Навіть маленький шматочок неїстівного гриба може посприяти дуже важкому отруєнню, аж до летального наслідку".
Юрій Стороженко зазначає, що грибний сезон може тривати ціле літо, якщо будуть гарні дощі.
Авторки: Ганна ГОЛОВКО,
Анастасія КОНИШЕВАЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-06-2024, 17:20
2
3 353