RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Фото з фб-сторінки Тетяни Таран

"Планую евакуацію двох мамок із малими. У відповідальні люблячі руки. Всі ці коти – породи "посадкові безсмертні", із запорізьких полів, спадкові артилеристи", – такий допис розмістила на своїй фб-сторінці бойова медикиня із Чернівців підрозділу артилерії 128 окремої гірсько-штурмової бригади Тетяна Таран.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 6 червня, пише molbuk.ua



"Ділимося всім, що маємо"

Таня і в мирному житті постійно опікувалася тваринками. То навіть на гарячому Запорізькому напрямку вона залишається "котячою мамою". Годує песиків-котиків, лікує, рятує. От і зараз їй дісталися дві мами-кішки. У кожної – по четверо кошенят.



"Одна прибилася до бійців на позиції, іншу хлопці підібрали й взяли із собою у бліндаж. Потім їм треба було дуже швидко тікати звідти. Кицьку довелося залишити на останніх днях вагітності. Сорок днів вона там провела сама з новонародженими кошенятами. Що їла, ніхто не знає. Потім хлопці повернулися за нею і привезли все сімейство мені. Перед цим я прийняла ще одну кицьку з малятами. Сезон видався пекельним: по селу прилітало щодня, тваринами ніколи було займатися. Тож я хутко віддала їх волонтерам на Запоріжжя", – розповіла Тетяна кореспондентці "МБ".

Історії про те, як військові піклуються про тваринок, часті на фронті. Тут їх нагодують й зігріють.

"У військових песики й котики завжди мають що їсти, – запевняє Тетяна. – Пригощаємо їх тушкованкою, всім, що маємо. У цьому селі, де зараз перебуваємо, до нас навідуються місцеві собаки й коти. Більшість мешканців звідси виїхала, покидала домашніх улюбленців. Он, шарпей по селу бігає. Торік хаскі була".

"Ми перебуваємо в такій небезпечній зоні, куди навіть гуманітарна допомога рідко доїжджає. Тут і хат практично не залишилося, все розбите. Тож місцеві самі не мають що їсти. Ми ділимося з ними хлібом, консервами, і тваринок підгодовуємо", – каже Таня.



Буває, що й худоба приходить до військових.

"Якось дві кізки із цапками навідалися до нас у двір. Пропонувала їм яблуко, та вони бояться, утікають, хоч і видно, що домашні. Сусіднє село вже зовсім спорожніло, то вони шукають у нас прихистку і бодай чогось поїсти. А якось ми навіть хотіли покинутого бичка евакуювати. Здорового такого, гарного. Витягували його на причіп кілька разів, та він усе втікав. Врешті плюнули: ну йди, розміновуй поля, раз ти такий упертий", – зітхає медикиня.

Кіт Патрон прибився до бійців ще малям.

«Шукають у нас прихистку та їжі»: як бійці з Буковини опікуються тваринами на фронті


"Зараз поважний лінтюх. Це мій хвостик. Бігає скрізь за мною, як песик. Я про нього дбаю: днями вкотре обробила від паразитів, восени вакцинувала. Патронові байдуже до звуків війни. Був обстріл, поруч падає снаряд, а він у дворі собі лежить. Патрон створює відчуття затишку, спокою", – усміхається оповідачка.

Та загалом тваринам небезпечно й важко перебувати на фронті. Через це Таня була змушена віддати на перетримку Бію – свого улюбленого собаку породи кане корсо.



"Мені в підрозділ дозволили купити пса. Ми всюди були разом. Бія зі мною пройшла Херсон. Відчувала, коли має прилетіти, і якось врятувала мені цим життя. Ми щоранку виходили гуляти, вона вискакувала з бункера першою. Та якось гукаю: "Біє, гуляти!", а вона не рухається. Дивуюся: що трапилося? Через кілька секунд саме там, де ми зазвичай буваємо, прилетіло", – згадує медикиня.

Зараз собака тимчасово в добрих людей. Таня часто навідується до своєї улюблениці.



"У нас справжня любов, але Бії тут не треба. Нею слід займатися, гуляти, а над нами постійно літають москальські БПЛА. У ці моменти пересуваєшся, наче ящірка: надвір до вбиральні, і назад", – зітхає Таня.



"Тут більше цінується життя..."

Торік медикиня передала волонтерам "Київські хвостики" руде кошеня, яке постраждало від пожежі, спричиненої обстрілами "Градів". Котика полікували та прилаштували в добрі руки. Хоча він і досі не бачить не одне очко, вушка обпалені.





"Мені їх усіх так шкода. Тут людям складно, а тваринам – ще більше. Тому, якщо є змога допомогти, намагаюся. На жаль, усіх не вдається врятувати", – сумує чернівчанка.



Коти віддячують військовим тим, що ловлять мишей, яких на фронті цілі полчища.

"Торік була справжня навала. Поля не оброблені, у хатах зерно, провізія, от миші й розплодилися. Кішки нас дуже виручали, ловили гризунів", – розповідає.



А комбат їхній – то справжній котячий тато, сміється Тетяна:

"Минулого року він прихистив вагітну кішку, вона з ним народжувала, потім десь на добу звіялася. Вранці прокидаюся від того, що комбат запитує: "Таню, у нас пипка є?" Я: "П’ята ранку, яка пипка?" Виявляється, комбат шукав піпетку, щоби годувати кошенят".
На війні більше цінується будь-чиє життя, навіть найдрібнішої істоти.

"Буває, що сильно сваримося ввечері, а через кілька хвилин "гради" прилітають. Усе як рукою зняло – всі одне за одного переживають, перевіряють, чи всі на місці. Вболіваємо за кожного, зокрема й за котика, собачку, їжачка..."



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
9-06-2024, 20:33
Коментарів 0 Переглядів 1 529


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.