Сьогодні, 31 травня, відкрилося бальнеологічне відділення у Чернівецькому обласному діагностично-реабілітаційному центрі.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Це унікальний об’єкт для Чернівців, який буде своєрідним санаторієм у місті. Адже тут можна буде приймати лікувальні ванни, не виїжджаючи з Чернівців.
Будівництво бальнеологічного відділення розпочалося пів року тому, вартість робіт складала майже 5,5 мільйона гривень.
"Побудову відділення ми розділили на три етапи. Перший – відкриття кабінетів, де пацієнти можуть приймати ванни з цілющою водою, яку сюди доправлятимуть із санаторію "Брусниця" та проходити реабілітацію. Другий – відкриття бювету, де будуть мінеральні води України, частину з них доставлятимуть з Буковеля. Третій – створення басейнів для реабілітації та сольових кімнат", – ділиться генеральний директор Чернівецького обласного діагностично-реабілітаційного центру Борис Гушилик.
[/center]
Третій етап буде завершений при наявності фінансування.
Мінеральні ванни допомагають вилікувати серцево-судинні захворювання, неврологію, проблеми з опорно-руховим апаратом. Також є кабінет озокеритолікування (терапія гірським воском).
"У нас вже є сім амбулаторних реабілітацій у закладах надкластерного і кластерного типу. Адже сьогодні, під час війни, є потреба не тільки для військових, а й цивільного населення. Зараз ми п'яті в Україні за кількістю центрів та відділень по реабілітації. Якщо у 2021 році в області існувало всього 100 місць для реабілітації, на сьогодні вже близько 300", – каже перша заступниця голови Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
[center]
Прийняття ванн та реабілітація є безкоштовними, при наявності електронного направлення. Скористатися платними послугами поки що не можна.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.