Автор фото - Назар Смірнов
Величезна проблема в тому, що спуски води гідроелектростанцією відбуваються дуже раптово, та ще й у період нересту риби. Це може мати дуже серйозні наслідки.
Таку думку у коментарі molbuk.ua висловив працівник Чернівецького краєзнавчого музею, кандидат біологічних наук Назар Смірнов.
Через це відкладена ікра гине, і відтворення рибних ресурсів у природному стані майже не відбувається. Це все може мати дуже серйозні наслідки. Адже риба живе певний вік, а період, коли вона має репродуктивну функцію, ще менший.
"Нерест зазвичай відбувається у прибережних ділянках, де тепліша вода, більше сонця та корму для малька. Тож для риби такий різкий спад води становить велику загрозу. І найгірше, що цей спад відбувається доволі регулярно. Якщо постійно впродовж 5-10 років так буде повторюватися, для багатьох видів це стане критичним", – пояснює дослідник.
Якби такі спуски води відбувалися наприкінці літа – восени, то це ще пів біди, каже Назар Смірнов. Бо в цей час мальок уже виходить із ікри, він доволі великий, щоби перейти на інші ділянки. Але зараз саме період, коли багато видів нерестяться, і відкладають ікру біля берега, на водних рослинах, на каменях. Зі зникненням води вся ця ікра пересихає.
Потерпає не лише риба, а й інші істоти поблизу прибережної зони: раки, молюски. Багато з них залишилися за бортом, і тепер їхніми рештками встелений берег Дністра, поширюючи характерний запах гниття. Коли рівень води знову підвищиться і ця перегнила органіка потрапить до річки, це може спричинити сильне забруднення.
Автор фото - Назар Смірнов
"Отож можна очікувати і цвітіння води, і суттєвого погіршення її якості", – прогнозує Назар Смірнов.
Автор фото - Назар СмірновРаніше науковець
сфотографував береги Дністра у період його зміління, його засмутило побачене.
Читайте також: Ракетні атаки та погода: енергетики пояснили, чому змілів ДністерЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-05-2024, 15:52
0
6 843