Актор Олексій Надкерничний у перші дні війни вступив до Збройних сил України. Не маючи військового досвіду, Олексій залишив стіни рідного Чернівецького муздрамтеатру, а творчість відклав на певний час.
Після отримання контузії Олексія пройшов реабілітацію. Поступово актор повертається до мистецтва, пише molbuk.ua
– Після звільнення з військової служби я потрапив у лікарню. Погано розмовляв, погано почувався. Щоб покращити дикцію, я постійно над собою працював, читав літературу, яка допомогла мені мислити по-іншому, відволікатися від думок про війну. Мені не було складно, тому що знав тренінги, спеціальні вправи, які треба було виконувати.
Під час реабілітації я почав займатися тим, чим не міг у повсякденному житті: почав писати музику. Помітив, як деякі побратими до мене долучалися, цікавилися, що я роблю, – розповідає Олексій.
У театрі має бути місце, куди можуть прийти бійці
Після служби багато військових не може повернутися одразу до цивільного життя. У них постійні думки про війну або ж побратимів, які на фронті.
– Хтось після служби повернувся до роботи, хтось ще не зміг цього зробити, хтось зараз сам бореться з депресією. Я й сам так намагався робити, – зізнається актор.
Олексій Надкерничний уже повернувся до рідного театру. Зараз він є помічником директора драмтеатру. Грає у виставі-екскурсії "Фельнер & Гельмер презентують". Нещодавно в театрі відбулася її прем’єра.
– Це був для мене експеримент. Це важливий крок у моєму житті. Після тривалої перерви в театрі я переборов себе, свій страх, почуваюся щасливим. Чесно, я дуже хвилювався, – ділиться актор.
Зараз Олексій Надкерничний разом із керівником театру Іваном Бутняком працюють над реалізацією нового проєкту – "Ветеранський театральний хаб". У майбутньому це буде творчий простір для ветеранів у ложі, яку раніше зводили для цісаря і його родини.
– Цісарська ложа – це було для мене приміщення закритого типу. Воно завжди мало якусь магічну силу. Зараз я бачу її місцем для наших ветеранів. Ще під час реабілітації до мене неодноразово зверталися хлопці, які не знали, що таке мистецтво, ніколи ним не цікавилися. Один військовий казав мені, що хоче спробувати себе в акторському мистецтві. Я тоді здивувався, а зараз вважаю, що у театрі має бути місце, куди можуть прийти наші бійці, які прагнуть наблизитися до творчості, – вважає Олексій.
"Мистецтво відволікає, покращує настрій"
Ветеранський театральний хаб буде інклюзивним, водночас у театрі не здійснюватимуть реконструкції.
Багато побратимів Олексія позитивно відгукнулися за створення такого творчого простору.
– У мене є побратими, яким я прищепив любов до театру. І, власне, хаб буде місцем, яке допоможе нашим хлопцям легше адаптуватися в соціумі. Ми не змушуємо ветеранів одразу приходили до нас і виступали на сцені. Вони можуть прийти й просто поспілкуватися зі своїми побратимами, обговорити п’єси, навіть почитати вірші. Актори театру теж хочуть брати участь у цих зустрічах, вони будуть тільки раді допомогти військовим, – каже Олексій. – Мистецтво впливає на відновлення, воно відволікає, покращує настрій. Після служби мені теж важко, іноді навіть страшно виходити на цю сцену. Проте у стінах рідного театру мені й справді легшає на душі…
Читайте також: "На війні я знайшов себе": історія актора Чернівецького муздрамтеатру, який після початку повномасштабної війни вступив до ЗСУЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-05-2024, 11:22
0
2 934