Сьогодні, 16 квітня, НАБУ і САП повідомили, що
викрили злочинну організацію, до якої входили відомі підприємці з м. Чернівці та службові особи Чернівецької митниці, зокрема її ексначальник, ексдепутат Чернівецької обласної ради.
Як зазначається у інформації, їхні дії з мінімізації митних платежів за схемою так званого "сірого" імпорту заподіяли державі майже 290 млн грн збитків, пише molbuk.ua
Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост "Вадул-Сірет" високоліквідних товарів з Туреччини (одяг, взуття, аксесуари), оформлюючи транспорт з ними як порожній або маскуючи їх товарами прикриття (тканина, ДСП, цегла) зі значно меншою митною вартістю.
Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Як відомо, у 2017-2019-их роках, про які йдеться, Чернівецькою митницею керував Микола Салагор.
Про нього відомо, що народився 14 грудня 1959 року у с.Тисівці Сторожинецького району Чернівецької області.
Закінчив Чернівецький державний університет ім.Ю.Федьковича у 1988 році за спеціальністю “Романо-германські мови та література, англійська мова”, Харківську Національну юридичну академію у 1988 році за спеціальністю “Правознавство”, Харківський державний економічний університет у 2002 році за спеціальністю “Облік і аудит”.
Службу в митних органах розпочав у березні 1988 року. Також був депутатом Чернівецької обласної ради.
Колекціонер листівок з видами Чернівців. Зокрема, видав книгу "Вітання з Буковини. Міста, села та жителі краю на старовинних поштівках". У книзі - понад 500 сторінок листівок, у яких майже всі куточки Буковини.
Микола Салагор багато років очолював митницю. Вкотре
став її керівником у 2014-му році.
У 2018-му році тодішній голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук
повідомляв про конфлікт із Миколою Салагором.
У липні на нараді в Ужгороді президент Володимир Зеленський
порадив Салагору написати заяву на звільнення.
В ефірі телеканалу ТВА Салагор повідомив, що за два роки, відколи президент Зеленський запропонував йому звільнитись із посади, його жодного разу правоохоронці не викликали до себе через ймовірні відкриття кримінальних проваджень.
Водночас Салагор додав, що станом на 2019 рік Чернівецька митниця демонструвала найкращі результати роботи в Україні.
"Якщо ви пам’ятаєте ту нараду
(скандальна зустріч президента Зеленського з митниками в Ужгороді у липні 2019 року, коли президент запропонував Салагору звільнитися з посади, – ред.), то претензій по роботі до мене не було. Там претензія була така: "Ви Бурбака Максима знаєте?". Я відповів, що знаю... Особливих більше питань до мене не було", – сказав Микола Салагор.
Відтак замість звільнення з посади Микола Салагор
пішов у щорічну відпустку. У відпустці він перебував з 10 липня по 9 вересня.
Пізніше Салагор
пішов на лікарняний.
Це
розлютило Зеленського. У грудні 2019 року його
звільнили у зв'язку з негативною оцінкою його роботи.
Своєю чергою Микола Салагор
подав позов до суду на Державну фіскальну службу з вимогою скасувати наказ про його звільнення.
У квітні 2020 року Чернівецький окружний адміністративний суд
повністю задовольнив адміністративний позов Салагора, а також скасував ряд висновків, згідно з якими його було звільнено з посади керівника Чернівецької митниці ДФС.
Влітку 2020 року Салагор
повернувся на посаду керівника митниці.
У липні 2021 року Микола Салагор
повідомив, що виграв черговий суд щодо свого поновлення на посаді.
У тому ж 2021 році він таки вирішив піти з посади, подавши
декларацію про доходи "перед звільненням".
У січні 2024 році наказом Державної митної служби України від 22.01.2024 року Герасимова Юрія Володимировича, який з 10.10.2023 року був виконувачем обов'язків начальника Чернівецької митниці,
призначили на посаду начальника Чернівецької митниці.
За інформацією видання
"Слово і діло" з власних джерел, у справі також фігурують, окрім Миколи Салагора, чернівецький бізнесмен Юрій Кушнір та два посадовці митниці Микола Нікулеску та Геннадій Поцелуйко.
На фото: Юрій Кушнір
За
даними сайту Чесно, Юрій Кушнір є засновником фірми "Чернівецький завод будівельних матеріалів", охоронного агентства "Сокіл" та ще 7 фірм. Ще в 2 компаніях є бенефіціаром.
У 2010 був обраний депутатом від "Партії регіонів" до Чернівецької обласної ради.
У 2020 році Кушнір
фігурує у справі про хабар ексголови облради Івана Мунтяна. За версією слідства, Кушнір ймовірно дав Мунтяну 180 тисяч доларів за передачу в оренду комунального санаторію.
2 квітня 2021 Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти десятка людей та 79 компаній, яких підозрюють у контрабанді. До цього санкційного списку
потрапив і Юрій Кушнір.
Микола Нікулеску - нинішній заступник начальника Чернівецької митниці. За версією слідства у справі санаторію "Брусниця", він знав про домовленості Кушніра і Мунтяна щодо хабарів. В якості доказу представники САП
оприлюднили також фрагмент розмови з Кушніром і митником.
Геннадій Поцелуйко - заступник начальника відділу Чернівецької митниці.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-04-2024, 23:27
0
3 667