У 2022 році під час обстрілів позицій українських військових спочатку на Київському, пізніше на Запорізькому напрямках, майор поліції врятував десятки життів поранених, здійснюючи їх евакуацію. Кордівець каже: це не героїзм чи мужність, це – обов’язок! Поліцейський переконаний, що кожен з колег вчинив би так само. Адже екстремальні умови не раз доводили надійність і професійність наших бійців.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
У правоохоронця 15 років служби в органах внутрішніх справ, десятки успішних спецоперацій та завдань у зоні проведення бойових дій. У 2014 році поліцейський брав участь в антитерористичній операції на Сході України. А з початком повномасштабного вторгнення військ рф в Україну у складі зведеного полку Нацполіції "Сафарі" виконував службові обов’язки на території п’яти областей. Наразі поліцейський продовжує працювати в підрозділі "Корпус оперативно-раптової дії" ГУНП в Чернівецькій області.
– Розпочав свою правоохоронну діяльність в спецпідрозділі "Сокіл". Моє перше бойове завдання на Сході України було саме в складі цього підрозділу. Тоді з колегами ми виконували службові обов’язки на блокпостах. Одного дня нас на позиціях обстріляли. Була загроза здоров’ю і життю людей. Нам з побратимами вперше довелося застосувати знання під час евакуації, – каже спецпризначенець.
Активна участь у бойових діях загартувала. Перебуваючи у складі зведеного полку Нацполіції з 2022 року, майор поліції брав участь у стабілізаційних заходах на деокупованих територіях України. Перший виїзд був на Київщину у березні, пригадує кордівець:
– В Ірпені була необхідність термінової евакуації людей. Обстріли продовжувались, небезпека зростала. Спільними зусиллями особового складу за короткий час з місця обстрілу ми вивезли потерпілих.
Унаслідок ворожого ракетного обстрілу українських позицій на Запорізькому напрямку кордівцям довелося евакуйовувати людей уночі.
– Люди потребували термінової медичної допомоги та евакуації. Миттєво оцінивши ситуацію, знайшли з колегами транспортний засіб серед уцілілих. Розуміючи, що час обмежений, автомобіль пошкоджений, ми намагалися швидко об’їжджати "гарячі точки", щоб доправити поранених до лікарні. Там вже їх очікували спеціалісти, які надали допомогу.
Доведення до досконалості алгоритму своїх дій, зокрема, надання домедичної допомоги потерпілим, поліцейські постійно вдосконалюють під час спеціальних занять із залученням екстрених служб. Відповідні навики та щоденні їх відпрацювання в умовах, максимально наближених до війни, дають можливість спецпризначенцям цілодобово бути готовими до виконання завдань. Зібраність, пильність, миттєва реакція і уважність правоохоронців неодноразово допомагали їм у порятунку людських життів.
– Під час щоденних тренувань ми відпрацьовуємо навики у вогневій підготовці, роботі у групах на різних дистанціях, наданні домедичної допомоги та евакуації потерпілих. Крім цього, екстремальне водіння є невід’ємною частиною наших занять. Адже ніколи наперед не можливо спрогнозувати розвиток подій і взаємозамінність колег під час воєнних дій. Досвід, отриманий в екстремальних ситуаціях, показав: коли життя "висить на волосині", рішення приймаються за долі секунд, і попри втому не розслаблятись ні на хвилину. Переконаний: спільними зусиллями військових і поліцейських, які входять до складу Сил оборони і безпеки, ми щодня наближаємо перемогу України у війні проти російського агресора. Україна – понад усе! – підсумовує кордівець.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.