Weather

Буковинські фермери розповіли, як вплинула тепла зима на урожай

Новини Чернівців
1 417
0
Якщо буковинці тішилися теплій зимі, то фермери не дуже. Адже через потепління розвиваються хвороби та з'являються шкідники.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 29 лютого, пише molbuk.ua



“Коли немає морозів, швидко розвиваються хвороби, з’являються шкідники, які мали би бути навесні. І якщо не догледіти, є ризик утратити майже третину врожаю, - каже керівник підприємства “Західний Буг”, що в селі Хрещатик, Максим Корнійчук. Тут вирощують сою, кукурудзу, ячмінь, пшеницю, ріпак, цукровий буряк.

Відтак, якщо раніше урожай треба було обробляти навесні, то тепер це треба робити ще у січні, що трохи збитково.

“Втім, не все так критично. Розвиток будь-яких хвороб, шкідників, - при середньодобовій температурі 10 градусів. Тобто має бути тепло і вдень, і вночі, а зараз ночами ще доволі холодно”, - пояснює фермер.

Швидшого урожаю не буде, бо в кожної культури є стадія розвитку, провадить. Тепло може пришвидшити дозрівання культур не більше, ніж на 10-15 днів.

“Потепління таки завдає шкоди, - визнає керівник кооперативу “Зоря” у селі Ставчани Іван Кубрак. - Розводяться всілякі грибкові хвороби і на зернових, і на озимих культурах. Буде і пліснява, і коренева гниль. Навесні доведеться проводити додаткові обробки. Під час теплої зими шкідники, гризуни не впадають у сплячу, розмножуються. І зараз буде нашестя”.

Що ж до великої рогатої худоби, то на неї така погода, коли не холодно і не спекотно, впливає позитивно. Але верблюдів поки вирощувати не планують, жартує фермер.

Аграрій побоюється весняних приморозків, які можуть пошкодити озимі рослини. Та все ж вірить, що урожай буде.

“Без хліба не залишимося. При сучасних технологіях, засобах захисту, думаю, ми впораємося”, - сподівається Іван Кубрак.
Власник садів у селі Колінківці Володимир відзначає, що фруктові дерева ще поки сплять.

“Якщо навіть денна температура 14-18 градусів, а нічна доходить до нуля, то дерево не встигає розвиватися. Також йому закороткий день, рано темніє. Тому поки дерева ще у стані спокою. Та й загрози навали шкідників наразі нема. Низька нічна температура їх усе ж таки стримує. Зате зараз гарна погода для обрізки.

Ми більше переживаємо за пізні заморозки, вони приносять дуже велику шкоду. Бо дерева починають квітнути, а тут тільки трохи вдарить морозець, і все, урожай пропав”, - розповідає пан Володимир.

Завдяки потеплінню у селах колишнього Новоселицького та Хотинського районів успішно вирощують дині, кавуни, виноград.

“Дехто вже має цілі баштанні поля по 5 гектарів, і отримує непоганий урожай”, - відзначає садівник.

Читайте також: Орнітолог пояснив, чому папуги Крамера облюбували Чернівці

Цьогоріч зими майже не було: науковиця з Чернівців розповіла про температурні рекорди

Якщо зими на Буковині й далі будуть такими теплими, тут можуть почати рости цитрусові

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують