Мисткиня з Чернівців 28-річна Віолетта Олійник власноруч збирає дрони для військових. До великої війни вона створювала ювелірні прикраси, займалася мистецтвом.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 22 лютого, пише molbuk.ua
Зараз це відійшло на другий план, адже на фронті – батько й брати. Коли одного разу тато попросив доньку поцікавитися вартістю дронів, Віолетта з’ясувала: швидше й дешевше їх буде виготовити самотужки.
Дівчина пройшла безкоштовні онлайн-курси Victory Drones та "Дрон у кожну хату". Влаштувала розіграш своїх ювелірних прикрас, на вторговані гроші придбала деталі. І взялася збирати FPV-дрони бомбери та камікадзе.
"Деталі дорогі, тож гроші треба завжди"
Наразі майстриня зібрала й відправила вже 22 безпілотники до підрозділів на Донецькому й Запорізькому напрямках, де служать її рідні. За день може виготовити два дрони. Справу вповільнює брак коштів на деталі. Тож потрібна фінансова підтримка небайдужих.
"Люди часто мені пропонують допомогу. Одразу кажу, що допомагати фізично мені не потрібно, у майстерні працюю сама, – зауважує Віолетта. – Загалом встигаю все, що планую. Мені більше потрібна підтримка грошима або матеріалами.
Часто буває, що хтось купив деталі до дрона, а потім вирішив, що не хоче або не має змоги їх збирати. З радістю прийму й використаю. Найбільша потреба – у грошах. Запчастини дорогі, дефіцитні, їх постійно доводиться докуповувати. Що чотири дні набираю різних деталей на 20 тисяч гривень. Тож гроші потрібні завжди".
Віолетта перелічує запчастини, які їй треба для збирання одного безпілотника:
"Рама, на яку все кріпиться, акумулятор (беру в Івано-Франківську, їх роблять українські хлопці), чотири мотори, вісім пропелерів (чотири – про запас), камера або тепловізор (останній значно дорожче коштує), дві плати керування, одна деталь для відеозв’язку, ще одна – для радіозв’язку, антени... Словом, багато всього. Найдорожча наразі придбана деталь – тепловізійна камера для дрона. Вона коштує 12 тисяч гривень. Це найпростіша. Але її має бути достатньо для виявлення ворога", – каже.
Загальна вартість безпілотника залежить від його розмірів. Найдешевший, який збирала Віолетта, коштував 13,5 тисячі гривень. Він невеличкий, без акумулятора, системи скидання.
Читайте також: "Збираю і бомбери, і камікадзе": чернівецька майстриня виготовляє дрони для військових – відео, фото
"Це можуть робити навіть школярі"
Мисткиня дуже вдячна всім небайдужим, які підтримують її роботу. Сума на "банці" постійно поповнюється. Утім, і регулярно вичерпується, адже коштів треба завжди.
"Люди дуже багато переказують, але фінанси потрібні постійно. Після публікацій у ЗМІ надійшло чимало внесків, зокрема й із-за кордону. Зараз ця хвиля дещо стихла", – зазначає Віолетта.
Дівчина мріє створювати ще більше дронів. Але хай як вона віддається справі, самотужки не зможе забезпечити ними цілу бригаду. Радить іншим також спробувати.
"Намагаюся робити багато, але запитів більше, ніж моїх виробничих потужностей. Збирання дронів може навчитися кожен, хто справді цього хоче. Тут немає нічого складного. Це наче приготування страви: дивишся перелік інгредієнтів, закуповуєш і поєднуєш, – порівнює дівчина. – Безпілотники збирають і студенти, і навіть школярі. Треба мати лише час і велике бажання".
Газета "Молодий буковинець" приєднується до збору коштів на дрони, які виготовляє чернівчанка, і закликає читачів підтримати майстриню, адже вона робить дуже потрібну справу.
Перекажіть суму, яку можете, на картку "Монобанку" Віолетти Олійник, а вона за ці кошти придбає запчастини й виготовить черговий дрон, який врятує життя наших військових і наблизить перемогу України. Пам’ятайте, що кожна гривня важлива!
Для підтримки виробництва дронів:
5375 4112 1212 5848, "Монобанк"
Посилання на банку тут
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram