RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » фоторепортаж » "Збираю і бомбери, і камікадзе": чернівецька майстриня виготовляє дрони для військових – відео, фото


28-річна чернівецька майстриня Віолетта Олійник сама збирає дрони. Вона допомагає своєму татові та рідним братам, які зараз боронять рідну державу. До війни дівчина працювала художницею-ювеліром, створювала прикраси. Цією справою вона займається досі, але поєднує її з волонтерством.



Свої вироби дівчина час від часу показує в соцмережах, розігрує серед своїх підписників, а вторговані кошти скеровує на закупівлю деталей для дронів, пише molbuk.ua



– До початку війни я займалася мистецтвом, робила перформанси в Чернівцях, створювала ювелірні прикраси. Не мала жодного стосунку до військової справи. Та вже понад півтора року я волонтерю: збираю кошти, купую речі на фронт та складаю дрони. Допомагає мені дідусь. Він у мене дуже активний волонтер. У свої 82 роки навіть намагався зі своїм військовим досвідом вступити до лав армії, але через вік залишився допомагати воїнам з тилу, – розповідає Віолетта.


Дідусь Віолетти


Уперше дівчина зацікавилася дронами тоді, коли до неї звернувся батько.

– Мій батько попросив мене, щоб я поцікавилася вартістю дронів для військових. З’ясувалося, що ціни приблизно всюди однакові. Проте сам дрон треба перевіряти на якість. Черги всюди великі. На нього можна чекати місяць, а іноді й кілька місяців. Тож вирішила спробувати зібрати дрон самостійно. Записалася на спеціальні безкоштовні курси Victory Drones та "Дрон у кожну хату" від Івана Овчарика, – каже дівчина.



Після опанування інформації на курсах Віолетта замовила деталі та склала перший свій дрон для військових.

– Переглянувши всі матеріали, замовила деталі за списком і зібрала перший свій дрон. Складати дрон не важко. Для нього потрібні насамперед інструменти: паяльник, двосторонній скотч, кусачки, припій. Усі деталі здебільшого замовляю в Китаї. Якщо хлопцям на фронті дрон потрібен терміново, то деталі можна купити й в Україні, але це дорожче, – каже майстриня.

Віолетта Олійник збирає FPV-дрони.

– Основні деталі для FPV-дронів – це двигун, він крутить гвинти, завдяки яким дрон підіймається в повітря, далі йде камера, яка дозволяє бачити зображення військовому, відеоантена – це передача зображення в окуляри оператора, радіоантена, яка дозволяє керувати дроном з пульта, і стек, що є "мозком" дрона. Це плата, на яку припаюються всі інші деталі й скид, звідки випадає вибухівка, – розповідає Віолетта.



Зібрала 14 дронів для військових


За словами дівчини, один дрон можна зібрати за день.

– Після збору дрона його потрібно налаштувати через спеціальні програми на комп’ютері, налаштувати передачу зв’язку, щоб оператор на фронті міг одразу під’єднатися й працювати з ним. Я складаю як дрони-бомбери, так і дрони-камікадзе. Другий трошки менший від першого, проте компоненти для обох схожі. Зараз збираю чотири бомбери. Відтак збиратиму дрони-камікадзе для іншої бригади. Усього я зібрала вже 14 дронів, – каже волонтерка.



Дівчина каже, що військові позитивно відгукуються про її дрони.

– На фронті розповідають, що мої дрони непогані. Часто буває, що передають неробочі дрони, бо на великих виробництвах може виявитися брак. У мене маленьке виробництво, тож я не поспішаю. Усе перевіряю по кілька разів. Під час роботи виникають труднощі з деталями, їх доставляння часто можуть затримувати. Дякую людям, які мене підтримують благодійними внесками. У своїх соцмережах маю відкритий рахунок, куди всі небайдужі можуть надіслати кошти на підтримку виробництва дронів. Мені допомагають різні люди: бізнесмен із Чернівців, друкарня, яка безкоштовно виробляє спеціальні 3D деталі для дрона, – ділиться буковинка.

Дрон-камікадзе з акумулятором обходиться майже в 17 тисяч гривень, а дрон-бомбер – близько 19 тисяч.



– Дрони потрібні постійно, особливо ротам ударних безпілотних авіаційних комплексів. Дрони-камікадзе здебільшого одноразові. Дрони-бомбери наче багаторазові, але їх також не вистачає надовго. Дрони – як кулі для автоматів, як снаряди для артилерії. Якщо люди мають бажання навчитися того, що і я, або є можливість придбати деталі хоч на один дрон, то раджу робити це. Можна записуватися на курс і пробувати збирати дрони, бо військовим вони потрібні, – каже Віолетта.

Для підтримки виробництва дронів:
5375 4112 1212 5848, "Монобанк"


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
27-01-2024, 21:55
Коментарів 0 Переглядів 5 378



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!