Weather

Як не стати жертвою торгівлі людьми: поліцейські з Буковини дали поради

Новини Чернівців / кримінал
1 712
0

Використовуючи різні схеми вербування шляхом привабливих пропозицій працевлаштування чи проживання, зокрема, за кордоном, зловмисники часто обманюють громадян. Щоб українці були обізнані щодо ризиків і видів торгівлі людьми, правоохоронці постійно здійснюють профілактичну діяльність за цим напрямом: систематично беруть участь і проводять заходи щодо підвищення рівня інформованості населення про проблему торгівлі людьми.

Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.



Зокрема, співробітники поліції розповідають про правила безпечного працевлаштування, міграції, надають контакти "гарячих ліній" в Україні та за кордоном для отримання консультацій чи невідкладної допомоги.

Працівники відділу міграційної поліції ГУНП в Чернівецькій області нагадують громадянам правила як убезпечити себе від такого виду злочину:

- зберігайте скановані копії особистих документів окремо від оригіналів, а також в електронному вигляді та на захищених хмарних сховищах;

- не надавайте стороннім особам свої документи. Пам’ятайте: перевіряти їх можуть представники поліції, прикордонного контролю, посольств і консульських установ, які мають службове посвідчення;

- не зберігайте велику суму грошей виключно готівкою, або лише на банківській картці;

- ювелірні прикраси не носіть, щоб не привертати на себе увагу;

- перетинайте кордон, користуючись послугами перевірених перевізників;

- обережно ставтеся до пропозицій незнайомих людей щодо перевезення, проживання чи працевлаштування;

- постійно підтримуйте зв’язок з рідними та близькими людьми, інформуйте їх про місце свого перебування, куди, з ким, на якому транспорті їдете;

- при можливості надсилайте родичам геолокацію перебування;

- майте при собі контакти посольства чи консульства України в країні перебування, а також організацій, які надають допомогу мігрантам.

В Україні працює безкоштовна національна "гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527, або 0 800 505 501.

Крім цього, у месенджері "Telegram" функціонує чат-бот "Залишайся в безпеці": @stay_in_safe_ua.

Якщо допомога потрібна у країнах ЄС, українцям варто звертатися за номером телефону 112.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують