Села у Херсонській області продовжує затоплювати. Вода через зруйновану Каховську ГЕС прибуває.
Про це кореспонденту molbuk.ua розповіла мешканка села Комишани Оксана Способ.
Жінка розповідає, що їхні села ніколи не затоплювало. І люди до останнього не вірили, що це станеться.
“До нашої громади входить чотири села: Благовіщинськ, Комишани, Зимівник і Геологів. Загалом є 5 тисяч наслення. Незважаючи на те, що Дніпро поруч, ці села ніколи не затоплювало. Наразі вони затоплені. Від центру села до Дніпра - кілометр, затопило найбільше тих, хто знаходився за 300 метрів до Дніпра”, - каже пані Оксана.
Вода прибуває, хоч і повільніше, але вона є. Затопило вже понад 360 будинків.
“Вчора ніхто не думав, що наше село так сильно затопить, тому ні у кого не було паніки. Найбільший пік води був з третьої ночі до восьмої ранку. Саме тоді була сильна вода і сильні затоплення. За останні дві години вода не так інтенсивно прибуває і не така сильна течія. За цей час вона у селищі підійшла на метр. Це вже не так, як вночі. Люди усю ніч стояли і дивилися, як вода прибуває, рятували тварин. А після цього ситуація стабілізується і вода почне відступати. Рятувальники зараз працюють і допомагаються врятувати тварин. У нас потонуло одне теля і дві собаки, ми не змогли їх врятувати”, - продовжує Оксана Способ.
Наразі у села приїхали волонтери, їм допомогли проїхати військові.
“Волонтери привезли те, що нам дуже необхідне — трохи матраців, ковдри, питної води. Саме питної води нам найбільше не вистачає. Організувала староста села гарячі обіди. Ми їх розвозимо тим, у кого сильно затопило. Багато людей не захотіли залишати будинки. У нас дуже мало евакуйованих людей. Вчора нам казали, що підтоплення не будуть дуже сильними. Вночі виїхало десь 20 сімей. А усі інші наразі переїхали ближче до центру села. У школі організували евакуацію автобусами. Виїхати з села вже важко, більшість під’їзних доріг затоплено. Залишилися одна дорога. Вода стоїть на рівні шести метрів. Є деякі будинки, які внизу біля річки, що їх зовсім не видно. У багатьох будинках води по пояс”, - розказує Оксана.
Окрім підтоплення, у селах продовжуються обстріли.
“У нас вночів і вранці були сильні обстріли. Але людей все одно рятуємо. Я вже дві доби на ногах, допомогаю людям. Паніки нема. Я людей заспокоюю, ми вже багато чого пережили і це переживемо. Але у нас незламні люди”, - констатує жінка.
Мешканці кажуть, що рятувальників достатньо, все добре організовано — гарячі обіди, пункти обігріву, машини, човни.
“Нам обіцяють, що вода буде ще стояти ще 3-4 дні, а далі ситуація стабілізується”, - каже Оксана Способ.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.