RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |



Будинок на вулиці Руській, 6, – недалеко від Центральної площі. Фасад будинку ремонтували до 600-річчя Чернівців, а ось його вигляд із двору вражає. Уже два роки поспіль обвалюється стіна будинку, йдеться у публікації "МБ".


На одному з кутів вже немає шматка стіни, біля вікна повипадала цегла і лежить на землі, внизу будинку з’явилися тріщина.



Про цей будинок у міській раді знають і називають його аварійним, але відремонтувати не можуть.





"Два тижні тому до мешканців вкотре приходили представники департаменту інфраструктури та благоустрою і пропонували їм переселитися в гуртожиток маневрового фонду на вулиці Полєтаєва. Вони хочуть, щоб їм дали лише рівноцінне житло у центрі міста", – каже заступник директора департаменту інфраструктури Ярослав Кушнірик.





Фахівці зазначають, що у цьому будинку потрібно робити лише капітальний ремонт. Але скільки це буде коштувати, ніхто не знає, бо кошторису немає. Робити ремонт за кошти міської ради не можуть, бо більша частина будинку – це приватні приміщення.

На першому поверсі знаходяться приватні комерційні приміщення - магазин одягу та взуттєва майстерня, на другому – дві квартири, а на третьому – комунальні приміщення міської ради.

"Люди виселятися не хочуть, внизу будинку є комерційні приміщення, а ніхто вкладатися у ремонт не збирається. Міська рада не може відремонтувати цей будинок за власні кошти, бо комунальними є лише 20 відсотків приміщення, усе інше – приватна власність. Якщо міська рада відремонтує будинок за власні кошти, то потім виникнуть питання: на яких підставах це зробили, чому мешканці не долучилися. У цьому будинку мали б об’єднатися і підприємці, і мешканці, а місто виділило б свою пайову частину. Та ніхто у цьому не зацікавлені", – каже начальник управління комунальної власності Чернівецької міської ради Вадим Руссу.

У цьому аварійному будинку живе лише дві сім'ї пенсіонерів. Нарікають, що на співфінансування ремонту будинку не мають грошей і навіть отримують субсидії на комунальні послуги.

На другому поверсі – квартири №2, 2А. Дзвоню у двері. Мешканка Любов Крилова запрошує до квартири й показує, у яких умовах живуть. Найгірша ситуація на кухні над вікном, тут відійшла штукатурка на стіні й висить над столом. Жінка знає, що будинок аварійний, але переїжджати з нього не планує.





"Нам пропонують на старості років переїжджати в одну кімнату, у гуртожиток, без жодних умов. Ми, звичайно, відмовилися. Це комунальна квартира, нас тут живе дві сім’ї. Вже облаштували свій побут. Але у будинку десятиліттями нічого не робили, а тепер нам пропонують брати пайову участь. І це без жодного проєкту, без досліджень, чи витримає фундамент будинку. А яку пайову участь ми можемо приймати, якщо отримуємо субсидію на утримання цієї квартири? Ми пенсіонери з мізерними пенсіями", – каже Любов Крилова.

Пані Люба розповідає, що серйозні проблеми з будинком почалися у 2019 році. Тоді шматок стіни впав на машину, яку припаркували поруч. Почала відходити й штукатурка у квартирі.

Запитую, чи не бояться, що обвалиться будинок, жінка впевнено відповідає: "Я боюся гуртожитку, а до своєї квартири я вже звикла".

"Нам не пропонують розв’язання питання, лише приходять і кажуть, що потрібно виселитися у гуртожиток на вулиці Полєтаєва. Ми не згідні. Найняли адвоката, який буде займатися нашими питаннями. Така ж ситуація з приміщенням на третьому поверсі – відпав кут будинку. Раніше там здавали в оренду приміщення, тепер з ними не уклали угоду. То приміщення міської ради, а внизу – це приватні приміщення", – веде далі жінка.

Любов Федорівна вважає, що аварійним будинок став через багаторічний недогляд. Останній раз тут робили ремонтні роботи ще у 1965 році.

"Це ще австрійський будинок. Ми знайшли у підвалі напис – 1856 рік. Можливо, це дата побудови. Будинку понад 150 років і за ним потрібно доглядати. Крім того, тут вузька вулиця, і коли проїжджає тролейбус, у будинку мініземлетрус. Також будували поруч офісний центр, можливо, і це вплинуло. Ніхто з цим не розбирався, але будинок з кожним роком дедалі більше руйнується", – розповідає пані Люба.
3-06-2023, 18:28
Коментарів 2 Переглядів 6 111

Теги -
Hаписав: Нпз, Коментарів: 0, Новин: 0, 3 червня 2023 22:02
В новині:
Іпать свині. Живуть у будинку що розвалюється, а їм насрати. Нє би зібратися усім разом скинутися грішми і зробити знову на роки, вони сука болт забили. Я це не розумію, не розумію.

Hаписав: Павлюк Валентина, Коментарів: 0, Новин: 0, 4 червня 2023 09:10
В новині:
{text}
Цитата: Нпз
Іпать свині. Живуть у будинку що розвалюється, а їм насрати. Нє би зібратися усім разом скинутися грішми і зробити знову на роки, вони сука болт забили. Я це не розумію, не розумію.

тому, хто пише в такому форматі повинно бути соромно. Ви, замість підказки, або репліки, не знайшли нічого, крім словесного бруду.Ганьба таким дописувачам!


Директор Чернівецького драмтеатру Іван Бутняк разом з режисером, художником-постановником та акторами вистави розповіли, що чекати глядачам від прем’єри

Через надзвичайну ситуацію перекрили рух на частині Руської та змінили маршрут тролейбусів №2 та 4
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Директор Чернівецького драмтеатру Іван Бутняк разом з режисером, художником-постановником та акторами вистави розповіли, що чекати глядачам від прем’єри


ВІДЕО Переглянути все відео

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги