Аварійні дерева у Чернівцях можна зрізати лише після отримання ордера на знесення.
Без комісії та огляду фахівців цього не роблять, запевняє начальник управління благоустрою департаменту інфраструктури Олексій Голованов і пояснює, як це потрібно зробити.
"Якщо мешканці бачать аварійне дерево на вулиці чи прибудинковій території, вони повинні звернутися до муніципального контактцентру за телефоном 15-80 або ж 050-222-15-80. Також можна заповнити спеціальну форму у ЦНАПі. Ці звернення надходять у департамент інфраструктури та благоустрою. Організовується комісія за участі представників департаменту інфраструктури, екологічної інспекції Карпатського регіону та тресту зеленого господарства", - , – каже Олексій Голованов.
До обстежень також можуть долучитися самі мешканці.
Комісія виходить на обстеження, відтак складає відповідний акт, у якому зазначено стан дерев, які підпадають до переліку для обстеження.
Якщо, комісія виявляє аварійні, сухостійні або дерева, які не мають відповідної функції, то складає та видає ордер на їхнє знесення.
І тільки на підставі ордера, за дорученням департаменту інфраструктури, дерева можуть зрізати.
Якщо дерева зрізають без ордера, таке знесення вважається незаконним. Робота комісії, оформлення документів можуть зайняти близько місяця. Та не завжди така послуга безкоштовна. Це визначається низкою чинників.
Якщо аварійне дерево знаходиться на прибудинковій території, потрібно визначити, чи це земля громади, а чи на певних умовах вона належить ОСББ чи управлінській компанії. Відповідно до цього ухвалюється рішення.
Якщо земля належить громаді, то зносити аварійне дерево мав би трест зеленого господарства за бюджетні кошти. Але потрібно виходити на місце і в кожному окремому випадку оцінювати ситуацію.
Якщо аварійне дерево росте попри дорогу, також потрібно звертатися із заявкою до муніципального колцентру. І ці роботи будуть виконуватися безкоштовно, бо за такими деревами наглядає трест зеленого господарства.
Якщо аварійне дерево – біля офісу, цю ситуацію теж потрібно вивчати. Якщо земля перебуває в оренді, тоді орендодавець має знести дерево за власні кошти.
Кошторис на знесення дерев розробляється індивідуально, і сталої суми робіт немає. В середньому знесення аварійного дерева коштує кілька тисяч гривень.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram