У Чернівецькій області дозволять бронювати працівників на усіх підприємствах, які підпадають під відповідні критерії. Обмежень у кількості немає.
Про це у коментаріmolbuk.ua сказала заступниця голови Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
Наразі Чернівецька ОВА визначила вже перших п’ять підприємств, яким дозволили бронювати працівників.
За словами Альони Атаманюк на розгляді документи ще шести підприємств, які вивчаються.
На державному рівні визначили сім критеріїв, за якими підприємствам дозволено бронювати своїх працівників. Підприємство повинно відповідати хоча б трьом із цих критеріїв.
Читайте також:
Розвозять продукти та роблять меблі: чим займаються підприємства Буковини, яким дозволили бронювати своїх працівників"Для підприємства, яке хоче бронювати працівників, важливими є три критерії: відсутність заборгованості з єдиного соціального внеску (ЄСВ), середній розмір заробітної плати за останній квартал 2022 року має бути вищим за середній рівень зарплати в області – понад 12 179 гривень, а також важливість цього підприємства для відповідної території", – пояснює Альона Атаманюк.
Мінекономіки дало дозвіл ОВА самостійно визначити критерії, за якими можна вважати підприємство важливим. Чернівецька ОВА затвердила десять таких критеріїв. Якщо підприємство відповідатиме чотирьом з них, його визнають важливим за територіальним принципом.
"Таке підприємство обов’язково має бути зареєстроване на території області і мати понад десять співробітників. Також воно має входити у сотню найбільших платників податків в області або у трійку найбільших платників податків територіальної громади. Для Чернівецької територіальної громади обсяг необхідних сплачених податків за рік має складати понад один мільйон гривень, для територіальних та сільських громад – понад 300 тисяч гривень", – продовжує Альона Атаманюк.
У Чернівецькій ОВА зазначають, що розробили різні критерії, щоб абсолютно різні підприємства могли розраховувати на участь у бронюванні.
"Є критерії для підприємств агропромислового комплексу. Бронювати працівників можуть підприємства, які обробляють понад 80 гектарів землі. Якщо вони займаються овочівництвом – понад 10 гектарів, якщо плодоовочеві – понад 50 гектарів", - сказала Альона Атаманюк.
Усі ці критерії вивчаються і лише тоді ухвалюється рішення. Фактично багато підприємств області підпадають під критерії, за якими працівників можна бронювати.
Обмеження у кількості підприємств немає. Якщо підприємства, які подаватимуть запити, будуть відповідати вимогам, вони отримають можливість бронювати працівників. Можливість бронювання надається для 50 відсотків від військовозобов’язаного персоналу.
Спочатку рішення погоджують в Чернівецькій ОВА. Потім документи подаються на погодження у Генеральний штаб ЗСУ та у міністерство економіки. Коли їх підтверджують, підприємство може подавати на бронювання перелік військовозобов’язаних працівників.
З приводу підприємств, які надають комунальні послуги, то в ОВА пояснюють, що комунальники мають окремі мобілізаційні завдання і для них є окрема процедура бронювання.
Раніше повідомлялося, що п’ятьом підприємствам Чернівецької області
дозволили бронювати працівників, бо вони підходять за критеріями та першими подали документи.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-04-2023, 18:40
0
5 540