RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Операційна медсестра з Чернівців Леся Мигдалевич упродовж двох тривалих відряджень допомагала військовим хірургам рятувати поранених бійців. Тепер її знову кличуть у Покровськ на Донеччині.

Про це йдеться у публікації "МБ", пише molbuk.ua



У грудні 2015-го Лесю на залізничному вокзалі проводжали в АТО колеги з хірургічного відділення разом із начальником Чернівецького військового шпиталю Василем Рогатюком…

На сході України тоді для неї все було, наче в кіно: озброєні люди, замасковані авто і робота в госпіталі під Покровськом. Були важкі операції, ампутації тощо. Тоді вона вперше побачила, як ефективно працюють служби – протишокова, перев’язувальна. Багатьом операційних моментів треба було швидко вчитися.

Оскільки позитиву в Лесі через край, то вона стала душею чималого колективу операційних хірургів і медсестер. Три місяці тоді швидко минули, і Мигдалович з новим досвідом повернулася на Буковину.



"Усе було прозоро – шляхом жеребкування"

І ось у серпні 2022-го керівництво госпіталю зібрало операційних медсестер і повідомило про чергове термінове відрядження одного спеціаліста в прифронтовий госпіталь на допомогу військовим хірургам.

– Усе було прозоро – шляхом жеребкування, – згадує Леся. – Усі знали, що наші з чоловіком Андрієм діти (13 і чотири роки) – найменші за віком у сім’ях операційного персоналу, тож мені дозволили свій вибір зробити першій. І була шокована: знову – на східний фронт, у зону бойових дій. Колега бачив мій розпач, сльози. Радив мене замінити. Я розуміла, що цього разу можу і не повернутись. Це війна. Та є воля Господа. Все має бути справедливо. Тож наступного дня для дочки Адріани закупила шкільну форму, канцелярські приладдя. А о сьомій ранку, не тривожачи дітей, з друзями, колегами була вже на вокзалі. Прощались. Думала, востаннє.

Знову Покровськ, той самий госпіталь. Тільки на будівлі не видно ні дверних, ні віконних отворів – все герметично забито. Одразу пішла в операційну – треба ж познайомитися з персоналом. І тут почула: "Вимий руки, одягай халат, рукавички й ставай на операцію".

– Мене тоді наче в гарячку кинуло, – каже Леся Мигдалевич. – Чи впораюся, чи витримаю, а операція важка. У душі молилася. Кілька медиків стояло збоку. Відчувала на собі їхні погляди. Старалася. Після операції від одного з лікарів отримала подяку.

З колективом медсестрі з Чернівців пощастило. Вона асистувала провідному хірургу західного регіону Григорію Прохоренку, відомому травматологу земляку Руслану Платашу, десяткам іншим військових хірургів і лікарів. У всьому підтримував прагнення вдосконалюватися начальник хірургічного відділення Ярослава Било – нині командир військової частини в Дніпрі.

"Ноги набрякають, наче дротом хтось затягнув"

Працювали майже цілодобово. Бувало, мала лише годину-дві перепочинку на добу. Згадуючи попередню роботу в зоні АТО, Леся зауважує, що тепер поблизу фронту набагато страшніше: безперервно гуркотить-реве, рвуться бомби, снаряди. У кімнаті, де мешкала медсестра, навіть вікно із надійним захистом вибило. Найважче ж було, коли з усіх сил намагалися врятувати молодого воїна, але він на очах відходив… А далі знову підвозять пораненого бійця. Вистояти допомагала підтримка колег.

– Дуже приємно було, коли в операційну приносили каву, шоколад, печиво. Мовляв, знаємо, що ти пропустила обід, вечерю... Пригадую випадок, коли дві доби була в операційній на ногах. Вони ж набрякають, їх наче дротом хтось затягнув. Не знаєш, чи то ранок, чи то ніч – вікна ж поклеєні, забиті. Відчуваєш, як очі самі заплющуються, мимоволі засинаєш... У цей час заходить провідний хірург і бачить, що я "відключаюся". Швидко виправдовуюсь: мовляв, ще трішки і закінчуємо. Після операції йдеш мити інструменти, а їх така велика гора, що хоч сідай і плач, – мовить Леся.

До Покровська чернівецькі друзі, співробітники телефонували, листувалися. Це додавало сил. Подруги-волонтерки щотижня привозили смаколики. Доправляли ліки, побутову хімію, вареники, голубці, закрутки.

З дітьми, родиною Леся спілкувалася зрідка – часу обмаль.

– Пам’ятаю, була у нас коротка пауза в роботі, – згадує медсестра. – Саме тоді на вайбер зателефонувала моя 13-річна донечка Адріана. Динамік був увімкнений. Дитина питає мене про рецепт випікання млинців. Хоче ними втішити тата і маленького братика. Усі замовкли: хірурги, сестрички. Я була шокована. Поряд мало не плакала старша операційна сестра – наші діти майже однакового віку.

З другого спецвідрядження до Покровська Леся Мигдалевич повернулася через понад чотири місяці. У Чернівецькому військовому госпіталі радо зустріли колегу та цінують її професіоналізм.

– Мигдалевич досить відповідальна, має ґрунтовні знання, життєрадісна, вміє створити позитивну атмосферу в операційній. Сама природа дала їй швидкі й точні руки, а в хірургії це дуже важливо, бо навіть кілька втрачених секунд можуть коштувати життя. У прифронтових госпіталях мобільність операційних сестер має дуже високу ціну, – зауважує головна медсестра Марина КОБИЛЮК.

– У свої 35 Леся Мигдалевич вже є ветераном війни. Має відзнаки: "Гідність і честь", "За спасіння життя!", "За збереження життя". Їй часто телефонують зі сходу України хірурги, лікарі, медсестри і кажуть: "Повертайся. Ти нам дуже потрібна!.."

Автор Мирослав ТУЛІВСЬКИЙ



Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
2-04-2023, 10:23
Коментарів 0 Переглядів 1 858


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.