Уже майже місяць є проблеми з електропостачанням. Як наслідок – на дорогах часто не працюють світлофори. Їх стали заміняти регулювальники дорожнього руху.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із сержантом управління патрульної поліції в області Миколою ЛУКАЩУКОМ про те, як реагують учасники дорожнього руху на регулювальника та чи вміють розпізнавати його жести.
За словами сержанта поліції, наразі ситуація на дорогах стала кращою. Адже на початку блекауту ні водії, ні пішоходи не знали жестів.
– Зараз ситуація вже краща, приблизно на 60 відсотків. Ми проводили інструктажі, та і самі водії читали, дивилися відео у соцмережах. Таким чином навчилися відрізняти жести регулювальника. А ось на самому початку відключень електроенергії на дорогах була складна ситуація: водії звикали до поліцейських, а поліцейські – до водіїв. Оскільки водії не знали жестів регулювальника, то ми намагалися підлаштуватися під них, щоби уникнути заторів на дорогах. Регулювальник має перевагу над світлофорами та дорожніми знаками, – розповідає поліцейський.
Микола Лукащук зауважив, що з пішоходами ситуація на дорозі складніша, ніж із водіями.
– Хочу нагадати, що пішоходи є також учасниками дорожнього руху, тому повинні дотримуватися правил. Із пішоходами ситуація гірша, ніж з водіями. Вони повинні переходити дорогу на спину або на груди поліцейському. Тобто коли регулювальник повертається в тому чи іншому напрямку, щоби відновити потік автомобілів, пішохід повинен переходити там, де авто зупинили свій рух, – пояснює Микола Лукашук.
Сержант поліції нагадав випадок, коли водійка автомобіля ледь не створила аварію на дорозі через те, що не знала жестів регулювальника.
– Водійка автомобіля рухалася мені на спину. Підійшовши до неї, я запитав, куди вона їде. А вона відповіла: "Я вам зізнаюся чесно – жестів не знаю". Тоді панянка зачекала кілька хвилин, поки мене замінить напарник, і я їй розповів, що означають рухи регулювальника. На жаль, ми з кожним водієм не зможемо провести таке навчання, але можемо поспілкуватися з одним водієм, він передасть це друзям, дружині, ті – ще комусь, так більше людей їх знатиме, – каже.
На питання, чи не важко поліцейським здійснювати регулювання руху, Микола Лукащук відповідає: "У разі вимкнення світла, ми з напарником міняємося по пів години: пів години я регулюю, а пів він. Уже холодно, тож гріємося чаєм та кавою, тепло одягаємося", – підсумовує сержант. Що означають рухи регулювальника
Для водіїв
Піднята рука вгору означає, що рух у всіх напрямках є заборонений.
Опущені руки, руки в сторони, або права рука зігнута – це означає, що транспортний засіб має право їхати прямо та праворуч.
Права рука витягнута вперед означає, що з лівої сторони дозволяється рух прямо, ліворуч на розворот та праворуч.
Для пішоходів
У момент, коли поліцейський повернений плечима або грудьми до пішоходів, їм дозволений рух.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.