У Чернівцях на Соборній площі триває виставка "Окупована спадщина", присвячена кам'яній вишиванці Нової Каховки.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Як повідомляють організатори, основна ідея проєкту - об’єднати людей, що вимушено покинули Нову Каховку, та якнайбільше розповісти про мистецтво українського художника Григорія Довженка, який відтворив витонченість архітектури міста.
"Сьогоднішня виставка є банерною. Відвідувачі можуть побачити фотографії з відомими роботами Григорія Довженка. Після тимчасової окупації Нової Каховки ми зрозуміли, що потрібно розповісти про культуру цього міста. Щоби люди, які вимушено переїхали звідти, знали та пам’ятали унікальну спадщину міста", - зазначає архітекторка, співавторка науково-просвітницьких проєктів НКТОКС Єлизавета Євсеєва.
Для виставки організатори зібрали найкращі зразки робіт Григорія Довженка, що збереглися в Новій Каховці. Під час заходу чернівчани та гості міста разом із майстринями Львівського коледжу ім. І. Труша брали участь у відтворенні однієї з робіт художника.
"Фахівчині з реставрації кам’яних виробів, демонструють вам авторську техніку Григорія Довженка. Художник залишив своїм онукам рецепт розчину, ми його знайшли та спільними зусиллями спробували відтворити. Насправді це складна технологія, і завдяки дівчатам з коледжу можна побачити наскільки це кропітка робота", - каже Єлизавета Євсеєва.
Надалі виставку планують провести у Києві, а також за кордоном – у Польщі та Хорватії. У Чернівцях вона триватиме до 16 жовтня.
Що відомо: Нова Каховка – молоде містечко, що є пам’яткою архітектури та містобудування. 28 лютого 2022 року місто мало святкувати своє 70-ліття, але чотири дні до того Нову Каховку окупувала Росія.
Коли у 1950-х роках зводили Нову Каховку, митець Григорій Довженко хотів прикрасити одноманітну радянську забудову українськими мотивами. Для цього він вивчав український орнамент, зокрема той, який застосовували в козацьких вишивках. Відтоді кам'яні вишиванки – символ Нової Каховки.
Вона оздоблює там приблизно 180 житлових споруд. З 2011 року громадська організація "Новокаховське товариство охорони культурної спадщини" (НКТОКС), локальний підрозділ Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК) під керівництвом Тетяни Євсеєвої ведуть наукову, юридичну, просвітницьку, проєктну, туристичну діяльність з метою захисту, відновлення та популяризації спадщини міста.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-10-2022, 14:50
0
1 815